Закупівельні ціни на кукурудзу в Україні втратили за кілька днів 10$/т та продовжують знижуватися

2021-11-09 12:02:27
Закупівельні ціни на кукурудзу в Україні втратили за кілька днів 10$/т та продовжують знижуватися

Як і прогнозувалося, прискорення збирання кукурудзи в Північній півкулі, а також прогнози збільшення світового врожаю кукурудзи розвернуло ціни після бурхливого зростання.

Зниження світових цін на нафту і збільшення поставок кукурудзи в порти призвело до відкату цін на кукурудзу на близько 10 $/т нівелювавши зростання на попередньому тижні.

 

Січневі ф'ючерси на нафту марки Brent на біржі ICE Futures Europe продовжують повільно відновлюватися після падіння тиждень тому, але торгуються на рівні 83,3 $/барель, а грудневі ф'ючерси на нафту WTI на нью-Йоркській біржі NYMEX знизилися на 81,8 $/барель, що практично відповідає рівню місяць тому.

 

В Україні закупівельні ціни на кукурудзу в п'ятницю і вчора активно знижувалися, і в цілому втратили близько 10 $/т до 260-263 $/т, або 7700-7750 грн/т з поставкою в порт на тлі зростання обсягів продажів та зростання поставок в порт.

Збирання кукурудзи в Україні виконано на 61% площ, або 3,3 млн га, намолочено 22,8 млн т при врожайності 6,82 т/га, що підтверджує прогнози врожаю близько 38-39 млн т в цьому сезоні.

 

Вартість доставки в порти залишається на високому рівні близько 1000-1400грн/т, що продовжать стримувати масові поставки кукурудзи в порти, але збільшилися поставки за форвардними контрактами, при цьому компанії змушені переплачувати за доставку, щоб ухилитися від штрафів за не поставку.

 

Грудневі ф'ючерси на кукурудзу на біржі в Чикаго протягом тижня знижувалися після різкого подорожчання в понеділок, що в цілому втратили 5% і торгуються на рівні 216,9 $/т.

 

Трейдери очікують, що в сьогоднішньому звіті попиту та пропозиції від USDA можливе збільшення врожаю кукурудзи в США, а також збільшення кінцевих запасів. До того ж щотижневі дані з експортних продажів кукурудзи з США показали продаж 1,22 млн т за тиждень до 28 жовтня, а загальні експортні продажі в новому сезоні досягли 31 млн т, що на 6,6% менше, ніж рік тому.

 

Фактичний експорт кукурудзи з США за тиждень закінчився 4 листопада склав всього 563,1 тис.т, що на 19% менше, ніж тиждень тому, а експорт з початку сезону досяг 6,037 млн т, що на 21% менше, ніж рік тому.

 

Згідно з даними Crop Progress від Nass USDA кукурудза в США станом на 7 листопада прибрана на 84% площ, що на 6% менше, ніж рік тому, але на 6% більше, ніж в середньому за 5 років. На найближчий тиждень прогнозується суха погода з невеликими опадами і зниженням температури до -2+8, що прискорить прибирання на тлі зниження вологості кукурудзи.

 

Посів кукурудзи в Аргентині поки йде низькими темпами через дефіцит опадів і станом на 4 листопада посіяно 28,4% площ, але Буенос Айрейська біржа залишає прогноз виробництва на колишньому рівні. На цьому тижні прогнозуються Додаткові опади в Аргентині та Бразилії, що продовжить посилювати тиск на ціни сої і кукурудзи з поставкою в новому році.

Коментарі відвідувачів (0):