Загроза банкрутства найбільшого китайського забудовника обвалила фондові та сировинні ринки

2021-09-21 12:02:56
Загроза банкрутства найбільшого китайського забудовника обвалила фондові та сировинні ринки

Вчора акції китайських та пов’язаних з китайським ринком компаній на світових ринках обвалилися на новинах про можливе банкрутство однієї з найбільших в Китаї девелоперських компаній Evergrande, яка займається нерухомістю та має сукупний борг понад 305 млрд доларів.

 

Акції компанії Evergrande за декілька днів знецінилися на 30%, слідом за ними подешевшали акції інших девелоперських компаній. Наприклад, акції іншого китайського девелопера Sinic Holdings Group Co. за день втратили 87% вартості.

 

На таку ситуацію на світових біржах всі акції та фондові індекси відреагували різким падінням. Основний індекс фондової біржі Гонконгу The Hang Seng вчора впав на 3,5%. Європейські акції знизилися на 1,8%, а у США індекс Dow Jones впав на 1,8%, S & P 500 - на 1,9%, а NASDAQ – на 2,4%.

 

Додатково на фондові ринки тиснуть побоювання інвесторів щодо можливого посилення монетарної політики США задля стримування інфляції, рішення про яке може бути прийняте цього тижня на засіданні Федеральної резервної системи.

 

Індекс страху інвесторів CBOE Volatility Index також зростає і вже сягнув 28,4 пунктів, перетнувши показник 19 липня, коли він складав 24,75 п.

 

Аналітики банків Goldman Sachs та Morgan Stanley повідомляють своїх клієнтів про ризик падіння індексу S&P 500 (вартість акцій 500 найбільших компаній США) на 20% на тлі поступового посилення кредитно-грошової політики, уповільнення економіки США та Європи на тлі стрімкого подорожчання енергоносіїв, а також боргової кризи у Китаї.

 

На чиказькій СВОТ вчора різко знизилися ф’ючерси на сою на 1,7%, на соєву олію – на 2% та на кукурудзу на 1% на тлі можливого скорочення попиту з боку Китаю, який і так значно нижчий, ніж торік, коли закупівлі американської сої сягнули рекордного рівня.

Коментарі відвідувачів (0):