За прогнозами «MARS» в Європі скоротиться урожай пшениці та ячменю і збільшиться кукурудзи

2016-03-23 13:38:27
За прогнозами «MARS» в Європі скоротиться урожай пшениці та ячменю і збільшиться кукурудзи

Згідно з прогнозами європейської служби сільськогосподарського моніторингу «MARS», в нинішньому році на 5 відсотків зменшиться урожай м’якої пшениці й озимого ячменю. Аналітики оптимістично налаштовані по відношенню до урожаю кукурудзи, адже очікують його збільшення аж на 11 відсотків.

 

У країнах ЕС служба моніторингу прогнозує урожайність на рівні 59,6 ц/га. Цей показник на 4,8% нижчий, ніж у попередньому році. Урожайність ячменю скоротиться на 4,9%, його збиратимуть в середньому по 58,2 ц/га.

 

 

Який урожай планують зібрати у цьому році

 

Проте, такі прогнози не повинні спричинити песимістичні настрої, адже урожайність все рівно буде вищою, ніж 5 років тому на 2,3% і 4,4% відповідно.

 

Фахівці з «MARS» запевняють, що урожай у цьому році буде гарним, оскільки зима була м’якою, тому озимі перебувають у гарному стані.

 

На цілих два тижні прискорився розвиток сходів м’якої пшениці у Франції. Це відбувається завдяки сприятливим погоднім умовам.

 

10% посівних площ кукурудзи постраждали внаслідок морозів на північному заході Польщі.

 

Проте, ситуація з кукурудзою є багатообіцяючою. Є підстави вважати, що врожайність збільшиться майже на 11 відсотків і складе 10,9% при врожайності 71,2 ц/га.

 

Знизиться урожай олійних культур, зокрема рапсу, на 1,4% при урожайності 33,1 ц/га.

Коментарі відвідувачів (0):