За два останніх роки війни рф вивезла з окупованих територій України 15 млн т зерна

2023-11-24 10:30:15
За два останніх роки війни рф вивезла з окупованих територій України 15 млн т зерна

З початку повномасштабного вторгнення в Україну рф змогла вивезти з окупованих територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей понад 10 млн т пшениці та 5 млн т соняшника, отримавши від їх експорту дохід приблизно 7,085 млрд доларів.

 

Обсяги вивезеного зерна та прибуток від його експорту Texty.org.ua розрахували на основі даних агротехнологічної компанії OneSoil про площі сівби на тимчасово окупованих територіях.

 

Так, навесні 2022 року російські окупанти відбирали або скуповували за безцінь залишки зерна у українських фермерів, а також викрадали зерно, що знаходилося в елеваторах та складах. У 2022 році угіддя на окупованих територіях росіяни засівали вже самостійно, і урожай також вивезли.

 

Зерно з окупованих територій вивозиться до Криму або російських міст. На супутникових знімках видно регулярні черги з вантажівок біля зернових терміналів у Керчі та Севастополі.  

 

Російські окупанти безперешкодно вивозили українське зерно завдяки налагодженій системі логістики та мережі закупівельників. Крім того, порти окупованого Криму мають більшу потужність та не постраждали від воєнних дій.

Коментарі відвідувачів (0):