Як перемога Байдена на виборах президента у США вплине на світові ринки?

2020-11-09 12:03:26
Як перемога Байдена на виборах президента у США вплине на світові ринки?

На політичну невизначеність, викликану виборами президента США, та можливе посилення напруженості в країні ціни на нафту у п’ятницю відреагували падінням на 3,6-4,3%. Проте оголошення підсумків виборів у штатах Невада та Пенсильванія, які дозволять Байдену отримати значно більше необхідних 270 голосів виборців, стало позитивною новиною для ринку.

 

Після цього ціни на нафту марки Brent на лондонській біржі ІСЕ Futures виросли на 2,3% до 40,36 $/барель, а грудневі ф’ючерси на нафту WTI на Нью-Йоркській NYMEX - на 2,5% до 38,07 $/барель, що відповідає рівню четверга.

 

Подальше зростання цін обмежить зниження попиту на нафту внаслідок посилення карантину в Європі та зростання кількості інфікованих короновірусом у США до рекордних 126 тис т за добу.

 

При цьому Лівія станом на 1 листопада збільшила видобуток нафти до найвищого з грудня 2019 р рівня – 1 млн барелів/добу, що збільшує пропозиції на світовому ринку.

 

Експерти побоюються, що Байден може скасувати санкції проти Ірану та Венесуели, що збільшить обсяг пропозицій на ринку нафти ще на 1,5 млн барелів/добу і негативно вплине на світовий баланс.

 

Низький попит на нафту посилить тиск на світові ціни кукурудзи та рослинних олій, тоді як Китай зупиняє закупівлю американських сільгосптоварів в очікуванні обіцяного Байденом скасування торговельних обмежень між США та Китаєм. Нагадаємо, що підписанням першої частини торговельної угоди Китай зобов’язався купувати сільгосптовари зі США на суму 50 млрд $ на рік, проте за три останні тижні майже не купував американські товари в очікуванні підсумків виборів, тому суттєво відстає від виконання обіцянок.

Коментарі відвідувачів (0):