Все російське стає «токсичним» - навіть нафта

2022-03-02 12:11:25
Все російське стає «токсичним» - навіть нафта

Росія продовжує війну проти України, і за останню добу посилила ракетні та авіаційні обстріли житлових районів. Весь цивілізований світ засуджує такі діє та намагається максимально уникати співпраці з агресором, який у 21 сторіччі розпочав безглузду війну проти мирного народу України.

 

Санкції проти Росії продовжують посилювати, все більше світових компаній відмовляється працювати з агресором, щоб збільшити тиск на кремлівську владу з боку росіян, які повинні зрозуміти, що війну веде не лише Путін, але й сотні тисяч військових з мовчазної згоди всіх громадян РФ. Все російське тепер стає токсичним – російських спортсменів, музикантів, туристів женуть із західних країн, скасовують концерти та змагання.

 

Росія зараз не може продавати свою нафту, оскільки світовим компаніям щоб не потрапити під санкції заборонено купувати нафту у російських компаній або компаній, що мають російських чи пов’язаних з Росією засновників. Відсутність поставок призвела до різкого стрибка цін на нафту, хоча раніше трейдери сподівалися, що Росія постачатиме нафту на світовий ринок, попри санкції. Проте світовий флеш-моб не купуй російське та не підтримуй агресора починає працювати.

 

Нафтотрейдери, морські перевізники, страхові компанії та банки, що здійснюють торгове фінансування, відмовляються від угод з російською нафтою, щоб не потрапити під вторинні санкції.

 

Вчора моніторингова агенція Argus повідомила, що російська нафта Urals торгується відносно еталону – нафти Brent з рекордним дисконтом 15 $/барель. Вартість фрахту нафтових танкерів для російської нафти виросла, за даними Reuters, у 5 разів. Ціна морського відвантаження нафти з портів Приморська та Новоросійська досягла максимуму з 2005 р.

 

За оцінками Reuters, російський експорт нафти складає 8% світового ринку. Травневі ф’ючерси на нафту марки Brent на лондонській ICE Futures з початку тижня виросли на 17% до 110 $/барель (на ранок 2 березня), а квітневі ф’ючерси на нафту WTI на нью-йоркській електронній товарній біржі (NYMEX) – на 18% до 108,5 $/барель.

 

Сира нафта дорожчає, попри рішення Міжнародної енергетичної агенції (МЕА) використати майже 60 млн барелів зі стратегічних резервів США, країн Європи та Азії, що відбудеться вперше після часів громадянської війни у Лівії у 2011 році.

 

Ціни на нафту підтримують заяви міністрів енергетики Іраку та Нігерії про те, що ОПЕК+ не потрібно збільшувати видобуток, навіть якщо ціни перевищать 100 $/барель. В середу ОПЕК+ обговорять рівні видобутку і можливо погодяться збільшити його у квітні на 400 тис барелів/добу. В лютому видобуток сирої нафти в країнах ОПЕК виріс на 410 тис барелів/добу до 28,55 млн барелів/добу, що є максимумом за 1-3/4 роки.

 

Варто зазначити, що запаси сирої нафти, яка зберігається на танкерах по всьому світу, продовжують зростати через судна, які завантажуються в Росії, але не відправляються внаслідок неможливості оплати. За даними Vortexa, запаси сирої нафти на танкерах, що зберігалися не менше 7 днів, станом на 25 лютого виросли на 3,2% до 94,2 млн барелів.

Коментарі відвідувачів (0):