Врожай пшениці на півдні Росії може знизитися на 10% та більше

2020-07-07 12:31:19
Врожай пшениці на півдні Росії може знизитися на 10% та більше

Південні регіони Росії, де вирощується основна частина озимої пшениці для експорту з чорноморських портів, найбільше постраждали від весняної посухи. Це знизить обсяги експортних поставок пшениці, особливо на початку сезону.

 

Керівник аналітичного центру «Русагротранс» І. Павенський повідомив, що загальний валовий збір пшениці на півдні Росії (Південний та Північно-Кавказький федеральні округи) у 2020 році може зменшитись у порівнянні з минулим роком на 12% з 31 до 28 млн т.

 

Також очікується зниження виробництва пшениці у Краснодарському та Ставропольському краях, та в меншій мірі у Ростовській області, яке частково буде компенсоване збільшенням врожаю у Волгоградській області. Врожайність пшениці на Ставропіллі та Кубані попередньо на 30% нижча, ніж торік, проте у «Русагротрансі» сподіваються, що по мірі просування збирання розрив скоротиться до 20%.

 

Мінсільгосп Росії прогнозує виробництво зерна в країні у 2020/21 МР на рівні 122,5 млн т, а його експорт – в межах 45 млн т, зокрема пшениці – 35 млн т. У 2019/20 МР Росія експортувала 35,7 млн т зерна, що на 15% поступається показнику попереднього сезону.

 

Механізм квотування експорту зерна у Мінсільгоспі РФ вирішили залишити постійним, а його параметри визначатимуться після завершення збирання врожаю, - повідомив міністр сільського господарства Д. Патрушев.

Коментарі відвідувачів (0):