Високий врожай в США, Бразилії та Україні обмежить зростання цін на кукурудзу

2020-08-18 12:30:04
Високий врожай в США, Бразилії та Україні обмежить зростання цін на кукурудзу

Низькі ціни на кукурудзу нового врожаю на біржі в США минулого тижня отримали потужний чинник підтримки у вигляді урагану, який пошкодив деякі елеватори та частину посівів кукурудзи у штаті Айова.

 

Але дані щотижневого моніторингу USDA, який оприлюднили після завершення торгів, не показали значного погіршення стану посівів. Кількість посівів кукурудзи в США у доброму або відмінному стані зменшилася за тиждень лише на 2% до 69% у порівнянні з 56% у 2019 р, а у штаті Айова – на 10% до 59%, хоча очікувалося, що тут постраждали 4 млн га посівів.

 

На тлі високих прогнозів врожаю кукурудзи у США, Бразилії та Україні фермери не поспішають контрактуватися, оскільки вважають ціни надто низькими. Проте відкладені пропозиції бразильської кукурудзи можуть опинитися на ринку одночасно з кукурудзою з США та України, де збирання почнеться раніше.

 

Грудневі ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго минулого тижня виросли на 7,5% до 135,3 $/т на даних про збитки від урагану, незважаючи на «ведмежий» звіт USDA та зрив торговельних переговорів між США та Китаєм.

 

Дозрівання кукурудзи у США йде швидше, ніж торік. У стадії молочної стиглості знаходяться 76% посівів, воскової – 23%, тоді як рік тому таких було 50% та 13% відповідно. Суха та тепла погода у «кукурудзяному поясі» США наступного тижня прискорить дозрівання кукурудзи, і фермери вже з вересня розпочнуть збирання.

 

Експорт кукурудзи з США за тиждень знизився до 1,03 млн т, а загалом у 2019/20 МР сягнув 40,3 млн т із прогнозованих USDA 43 млн т, що на 12,8% поступається рівню минулого року.

 

Зростання біржових котирувань призвело до підвищення цін пропозицій на поставки до Азії у жовтні-листопаді на 10-15 $/т до 210-215 $/т CFR, що знизило попит з боку покупців.

 

В Бразилії високі внутрішні ціни стримують експорт кукурудзи, хоча останнім часом він активізувався на тлі підвищення прогнозів врожаю кукурудзи в поточному сезоні до 102 млн т та в новому до 107-108 млн т. Протягом першого тижня серпня країна експортувала 2 млн т кукурудзи, другого тижня – ще 1,5 млн т, а до кінця місяця за даними судноплавних агентів Williams Brazil будуть відвантажені ще 5,1 млн т.

 

Зазвичай у серпні та вересні завершується збирання кукурудзи другого врожаю сафринья, яку більше експортують, ніж використовують на внутрішньому ринку.

 

Ціни на бразильську кукурудзу залишаються на рівні 178-180 $/т FOB, американську – 170-175 $/т FOB та українську – 170 $/т FOB і наразі невідомо, хто перший почне опускати ціни задля активізації продажів зерна нового врожаю.

Коментарі відвідувачів (0):