Високі світові ціни на товари, що експортує Україна, посилюють тиск на курс долара

2021-05-31 12:02:46
Високі світові ціни  на товари, що експортує Україна, посилюють тиск на курс долара

Вже понад два тижні курс гривні відносно долара на міжбанку залишається стабільним на рівні 27,5 грн/$ завдяки декільком чинникам, які сприятимуть його зміцненню в найближчі 2-3 місяці.

 

По-перше, це значні надходження валюти та збільшення її пропозицій на міжбанку, обумовлені високими світовими цінами на основні експортні групи українських сільгосптоварів, залізну руду та сталь.

 

За рік ціни на сільгосппродукцію виросли на 40-50%, і за прогнозами аналітиків, і надалі залишатимуться на високому рівні, а збільшення врожаю забезпечить додаткові валютні надходження.

 

Голова ради НБУ Богдан Данилишин повідомив, що «наразі склалася сприятлива для України цінова кон’юнктура: індекс ФАО світових цін на продукти знаходиться на найвищому з травня 2014 року рівні, а ціни на сталь та залізну руду на світових ринках за рік виросли на 20-35%».

 

Експерти Concorde Capital пояснили, що стабільність торговельного балансу забезпечило повільніше зростання імпорту товарів до України у порівнянні з експортом.

 

Також збільшенню валютних надходжень сприяла ситуація на зовнішніх ринках фінансових позик та розміщення там українських євробондів, а також активізація купівель нерезидентами вітчизняних ОВДП, інвестиції в які з початку роки виросли на 14%.

 

Міністерство фінансів декілька тижнів тому позичило 1,25 млрд $ під відносно низькі 6,875%, та планує й надалі активно виходити на зовнішні ринки, що продовжить зміцнювати курс гривні.

 

Ще одним чинником підтримки нацвалюти у владі вважають надходження від заробітчан, які за підсумками роки складуть не менше 10 млрд $, хоча це й буде значно менше торішніх 12-14 млрд $. Чистий продаж валюти населенням України з початку року перевищив 1,1 млрд $, тоді як обсяг чистої купівлі валюти Нацбанком за цей період склав 220,5 млн $.

Коментарі відвідувачів (0):