Виробництво цукру в ЄС скоротиться майже на 1 млн т

2020-09-21 12:57:44
Виробництво цукру в ЄС скоротиться майже на 1 млн т

У поточному році Євросоюз суттєво скоротить виробництво цукру, оскільки посіви цукрових буряків постраждали від шкідників та посухи, внаслідок чого різкого виросте імпорт цукру.

 

За оцінками експертів групи CGB, виробництво цукру в ЄС та Великобританії цього року зменшиться у порівнянні з 2019 роком з 17 до 16,1 млн т, насамперед, внаслідок скорочення виробництва у Франції, що є основним європейським виробником.

 

Внаслідок пошкодження посівів шкідниками (особливо попелицею) врожайність цукрових буряків у Франції зменшиться у порівнянні з середнім 5-річним показником на 15%, що на тлі скорочення посівних площ призведе до зниження виробництва з 38,6 млн т у 2019 році до 31,7 млн т у 2020р. Відповідно виробництво рафінованого цукру у Франції зменшиться з 4,9 млн т до найнижчого з 2003 року рівня – 4,1 млн т, а цукрова галузь країни зазнає 170 млн € (202 млн $) збитків.

 

Виробники вважають, що могли б уникнути зниження врожайності, якби їм дозволили використовувати неонікотиноїди – пестициди, що заборонені багатьма країнами ЄС через негативний вплив на бджіл.

 

Міністр сільського господарства Франції заявив про наміри скасувати заборону на використання пестицидів для цукрових буряків, щоб фермери не почали відмовлятися від їх вирощування. Цукрова галузь країни все ще не відновилася від багатьох років низької рентабельності, обумовленої падінням цін на цукор.

 

Аналогічне зменшення врожайності у Великобританії частково буде компенсоване збільшенням посівних площ на 5%, - повідомив старший аналітик NFU Sugar Артур Маршалл.

 

У Німеччині посіви цукрових буряків більше постраждали від посухи, ніж від шкідників. За оцінками експертів асоціації цукрової промисловості WVZ, виробництво рафінованого цукру в країні скоротиться у порівнянні з попереднім сезоном з 4,23 до 4,12 млн т.

 

За попередніми оцінками асоціації цукровиробників Польщі KZPBC, виробництво рафінованого цукру в країні виросте у порівнянні з попереднім сезоном з 2 до 2,2 млн т завдяки кращій, ніж торік, врожайності цукрових буряків.

Коментарі відвідувачів (0):