Відсутність попиту з боку Китаю опускає ціни на кукурудзу

2021-03-04 12:02:08
Відсутність попиту з боку Китаю опускає ціни на кукурудзу

Ціни на кукурудзу на біржі в Чикаго та в Україні залишаються під тиском зниження попиту, особливо з боку Китаю, який не пожвавив закупівлі навіть після завершення новорічних канікул.

 

Попри відновлення цін на нафту, ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго вчора знизилися на тлі відсутності значних експортних продажів та на даних про менший, ніж очікували експерти, тижневий обсяг виробництва етанолу.

 

Після того, як на вчорашньому засіданні комітету міністрів ОПЕК+ не були узгоджені рекомендації по збільшенню видобутку країнами-учасниками, ціни на нафту відновили зростання.

 

Ф’ючерси на нафту марки WTI виросли на 3% до 61,8 $/барель, а травневі ф’ючерси на нафту марки Brent – на 4% до 64,7 $/барель.

 

За даними Управління енергетичної інформації США (ЕІА), виробництво етанолу в США після попереднього падіння за тиждень виросло одразу на 30% до 849 тис барелів/добу, тоді як експерти прогнозували його на рівні 725 тис барелів/добу. Споживання кукурудзи на етанол сягнуло 2,2 млн т на тиждень.

 

Запаси нафти у США станом на 26 лютого перевищили середній 5-річний показник на 3,6%, тоді як запаси бензину поступалися йому на 3,2%, що свідчить про збільшення використання автомобільного палива по мірі відновлення економіки.

 

Травневі ф’ючерси на кукурудзу на біржі в Чикаго вчора впали на 1,8% до 210,6 $/т, що майже відповідає п’ятничному рівню, тоді як грудневі опустилися лише на 0,3% до 186,2 $/т. Основною причиною падіння залишається відсутність значних експортних продажів та їх поступове скорочення, що засвідчить сьогоднішній звіт.

 

Затримка сівби кукурудзи в Бразилії ще не критична для врожаю, проте вже турбує американських трейдерів, оскільки збирання та експорт бразильської кукурудзи розпочнеться одночасно з початком збирання врожаю у США, що у вересні посилить конкуренцію та тиск на ціни нового врожаю.

 

Зацікавленість європейських покупців в українській кукурудзі зменшилася, проте попит з боку Китаю підтримує ціни. В порту ціни попиту на кукурудзу виросли до 8100-8150 грн/т або 254-255 $/т, а за сертифіковану на Китай кукурудзу трейдери доплачують 2-3 $/т. Але продавці стримують продажі в очікуванні ціни 260 $/т в порту. Переробники з доставкою на завод пропонують 7700-7850 грн/т, що для виробників цікавіше, ніж поставки в порт.

 

Станом на 3 березня Україна експортувала 14 млн т кукурудзи, що на 42% поступається торішнім темпам, і протягом 3 місяців має реалізувати ще 10 млн т.

Коментарі відвідувачів (0):