Відсутність попиту продовжує охолоджувати ринки рослинних олій

2021-05-31 12:04:28
Відсутність попиту продовжує охолоджувати ринки рослинних олій

Перегріті ціни на рослинні олії продовжують опускатися під тиском зниження попиту на дорогі олії, оскільки покупці віддають перевагу дешевим видам олій або контрактують олію з нового врожаю за нижчою ціною, що змушує продавців опускати ціни на спотові поставки.

 

Так, липневі ф’ючерси на соєву олію, які з початку травня виросли на чиказькій СВОТ з 1380 до 1500 $/т та стали головним драйвером зростання ринків, зараз опустилися до 1450 $/т, а грудневі ф’ючерси на тлі прискорення сівби сої у США знизилися до 1295 $/т.

 

Під час бурхливого зростання ціни на соєву олію майже сягнули рівня цін на соняшникову олію, які продовжують опускатися внаслідок зниження попиту з боку Індії та Китаю. Минулого тижня ціни на українську соняшникову олію з поставкою у червні опустилися до 1460-1480 $/т FOB, проте попит на неї майже відсутній, оскільки покупців цікавить закупівля олії з нового врожаю за ціною 1150 $/т FOB.

 

Попри зниження кількості заражень в Індії, карантинні обмеження там триватимуть ще довго, тому не варто очікувати відновлення попиту на соняшникову олію найближчим часом.

 

Запровадження жорсткого карантину в Малайзії в період 1-14 червня посилить тиск на ціни пальмової олії, виробництво якої може скоротитися.

 

Серпневі ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії у п’ятницю виросли на 2,4% до 4010 рінггитів/т або 970 $/т, проте загалом за тиждень ціни виросли лише 0,5%, а за два тижні – впали на 12,4%.

 

На біржі в Даляні у п’ятницю липневі ф’ючерси на соєву олію виросли на 2,1% до 1350 $/т, що відповідає рівню минулого тижня, а на пальмову – на 2,3% до 1197 $/т, що на 5% поступається рівню попереднього тижня.

 

Зниження цін на соняшникову олію посилить тиск на сусідні ринки рослинних олій, особливо соєвої. Але перемогу у цій боротьбі отримає пальмова олія, попит на яку виросте на тлі невисоких цін та сезонного збільшення виробництва.

Коментарі відвідувачів (0):