Відсутність попиту опускає ціни на кукурудзу

2020-05-14 12:04:49
Відсутність попиту опускає ціни на кукурудзу

Травневий ведмежий баланс USDA по кукурудзі продовжує тиснути на ринок, і трейдери намагаються відшукати чинники, що могли б активізувати попит на зернову на тлі нарощування пропозицій кукурудзи старого врожаю та перспектив рекордного врожаю у новому сезоні.

 

Поступове пожвавлення економіки в США дозволяє сподіватися на відновлення попиту на автомобільне пальне, зокрема й етанол, найближчим часом, а це збільшить споживання кукурудзи.

 

Виробництво етанолу в США перестало падати, та вже другий тиждень демонструє незначне зростання на тлі збільшення маржі переробки, викликаного зниженням цін на кукурудзу та підвищенням цін на етанол слідом за відновленням нафтових котирувань.

 

За останній тиждень виробництво етанолу виросло на 3,2% до 617 тис барелів/добу, що відповідає споживанню 1,59 млн т кукурудзи/тиждень. За попередні 10-11 тижнів споживання кукурудзи етаноловою промисловістю скоротилося в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 10-11 млн т, хоча експерти USDA зменшили оцінку споживання кукурудзи на етанол в поточному сезоні на 13 млн т до 125,7 млн т. Відновлення рівня виробництва етанолу відбудеться не раніше середини літа, коли більшість компаній повернеться до звичайного режиму роботи.

 

Запаси етанолу в США за тиждень знизилися на 1,4 млн барелів до 7-тижневого мінімуму 24,2 млн барелів, оскільки переробні заводи скоротили пропозиції щоб підтримати ціни. Проте запровадження імпортного мита на етанол з США Колумбією, що є основним покупцем, зменшить обсяг поставок.

 

Ринок американської кукурудзи підтримало відновлення закупівель Китаєм, який збільшив імпортну квоту на кукурудзу на 2 млн т до 9 млн т. Очікується, що КНР буде купувати саме американську кукурудзу в межах торговельної угоди.

 

  • Липневі ф’ючерси на кукурудзу в США вчора опустилися на 1,6 $/т до 125 $/т, грудневі – на 1,28 $/т до 130,7 $/т.
  • Червневі ф’ючерси на кукурудзу в Парижі знизилися на 0,25 €/т до 164,25 €/т, а листопадові – на 0,5 €/т до 178,36 €/т.

 

За даними МСГ Франції, кукурудзою в країні засіяно 1,6 млн га, що на 10,9% перевищує рівень минулого року. Нещодавні опади покращують перспективи врожаю-2020, прогноз якого експерти USDA збільшили на 2,2% до 68,3 млн т.

 

В Україні ціни попиту на кукурудзу опускаються слідом за світовими, проте виробники відмовляються продавати зерно навіть за підвищеною ціною 163-165 $/т або 5170-5350 грн/т, яку окремі трейдери пропонують для виконання травневих контрактів.

 

Експортні ціни попиту на поставки української кукурудзи у травні-червні не перевищують 170 $/т FOB. Тому, імовірно, трейдери звернуть експортні програми по кукурудзі слідом за пшецею, ціни на яку продовжують опускатися.

 

Експорт кукурудзи з України за тиждень знизився на 18% до 591 тис т, а з початку сезону сягнув 27,2 млн т, що на 2,07 млн т перевищує минулорічні темпи.

Коментарі відвідувачів (0):