Відмова Трампа від підписання закону про виділення 900 млрд $ допомоги може обвалити ринки

2020-12-23 12:05:31
Відмова Трампа від підписання закону про виділення 900 млрд $ допомоги може обвалити ринки

Президент Трамп не підписав законопроект про виділення 900 млрд $ для підтримки економіки США в умовах пандемії Covid-19, узгоджений в понеділок Конгресом після 5 місяців переговорів між республиканцями та демократами про суму та напрямки допомоги. На своїй сторінці у Twitter Трамп назвав «смішно низькою» передбачену стимулюючу виплату в розмірі 600 $ та закликав сенаторів внести поправки до законопроекту, щоб збільшити її до 2000 $.

 

Новий законопроект передбачає виділення 900 млрд $ населенню та бізнесу а також 1,4 трлн $ державного фінансування до вересня наступного року.

 

При цьому президент Трамп підписав резолюцію про продовження фінансування уряду до 28 грудня, оскільки термін дії попередньої закінчився в ніч на 22 грудня. Це дозволило уникнути зупинки роботи влади (шатдауну).

 

Нагадаємо, що навесні 2020 р. у США був прийнятий закон про виділення на допомогу економіці 2,2 трлн доларів, що стало головним чинником зростання фондових індексів та товарних ф’ючерсів, оскільки значне збільшення обсягу коштів на ринку країни посилило спекулятивну складову на біржах.

 

Інвестори очікували, що новий пакет допомоги продовжить стимулювати ринки товарів та акцій. Проте відмова у підписанні закону може не лише позбавити додаткових коштів, але й зупинити фінансування держустанов.

 

Сьогодні ринки торгуватимуться під тиском негативної новини, що сукупно з низькою активністю бірж наприкінці року та намаганнями трейдерів вийти з довгих позицій та зафіксувати прибутки може суттєво обвалити ціни.

Коментарі відвідувачів (0):