Ветеринарний контроль агропродукції, що транзитом їде через Польщу, скасовано

2023-03-10 12:17:28
Ветеринарний контроль агропродукції, що транзитом їде через Польщу, скасовано

Відповідно до досягнутих домовленостей між Міністром агрополітики та продовольства України М Сольським та віце-прем’єр-міністром, міністром сільського господарства та розвитку села Республіки Польща Г.Ковальчиком починаючи з 8:00 години 9 березня скасовується ветеринарний контроль українських сільгосптоварів, які прямують транзитом через Польщу до портів Гданськ, Гдиня, Свіноуйсьце, Щецин або до портів інших країн. Спрощена процедура буде діяти на всіх пунктах пропуску на україно-польському кордоні, де здійснюється пропуск вантажівок.

 

У Мінагрополітики розповіли про порядок проходження процедури пропуску. У випадку, коли вантаж транзитом прямує до портів Польщі або інших країн, то у пункті пропуску представник Державної митної служби України проставлятиме додаткову печатку у графі 2 CMR-накладної, відповідно до переліку товарів (кодів) та одержувача, зазначеного у CMR - накладній. Перевізник пред’являтиме CMR – накладну з додатковою печаткою митникам Республіки Польща.

 

Якщо у графі 2 CMR-накладної додаткова печатка буде відсутня, а товар попадатиме під перелік товарів (кодів) та прямуватиме транзитом через Республіку Польща, то польська сторона матиме право повернути вантажівку на територію України.

 

На польські стороні після проходження прикордонного і митного контролю вантажівки з транзитним товаром будуть опломбовуватись.

 

Для залізничних перевезень товар не підлягатиме ветконтролю з боку польських інспекторів, якщо у накладній (SMGS, або CIM, або CIM/SMGS) буде вказано отримувача, який знаходиться у портах Гданськ, Гдиня, Свіноуйсьце, Щецин чи в портах інших країн -  членів ЄС.

 

Якщо товар транзитом прямуватиме через Республіку Польщу, але у накладній буде вказаний отримувач, який здійснює на території Республіки Польща перевантаження з вагонів українського стандарту у європейські, застосування спрощеної процедури буде можливим за умови надання договору (або іншого документу) з європейським перевізником, що підтвердить факт транзитного переміщення до портів Польщі або інших країн.

 

Пломбування вагонів, як і раніше, буде проводитись відповідно до наявних технічних вимог та умов пломбування, і додаткового пломбування не передбачено.

 

Нагадаємо, що Україна нарощує експорт продукції автотранспортом в напрямку Європи. З 1 до 6 березня вантажівками було експортовано 158 тис т агропродукції, тоді як за аналогічний період лютого цей показник склав 147 тис т, а січня – лише 77 тис т.

Коментарі відвідувачів (0):