Вчені розробили дорожню карту запровадження ринку землі

2017-02-10 12:52:30
Вчені розробили дорожню карту запровадження ринку землі

Експерти Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» розробили дорожню карту запровадження ринку сільгоспземель в Україні.

 

Про це розповів директор Центру Ю. Лупенко під час виступу на Національному агрофорумі 7 лютого в Хмельницькому. За його словами, дорожня карта складається з шести етапів, які країна має провести, щоб запровадити цивілізований ринок земель сільгосппризначення.

 

«Мова йде про розробку моделі відносин у земельній галузі, що влаштує суспільство та буде відповідати державним інтересам», - повідомив Ю. Лупенко.

 

Наступними кроками мають стати створення відповідної законодавчої бази, необхідної інфраструктури, проведення інвентаризації земельного фонду.

 

«Мають бути вирішені питання наповнення державного кадастрового реєстру, протиріччя при розмежуванні суміжних ділянок, прикордонні суперечки, неточності системи координат та інші. Обов’язково потрібно розробити механізм державного регулювання земельного ринку. Для цього наші вчені пропонують обов’язкову фінансову підтримку при купівлі ділянок, що не лише збільшить доступність фінансових ресурсів, але й підвищить ліквідність сільгоспземель», - наголосив Ю. Лупенко.