Вартість соняшнику на експортних ринках зростає

2015-10-20 14:25:38
Вартість соняшнику на експортних ринках зростає

На протязі останнього тижня вартість українського соняшнику нового врожаю зросла приблизно на 5 $/тону та наразі складає 423-435 $/тону для угод з поставкою в жовтні – листопаді на умовах FOB. 

 

Інформація стосовно зменшення цьогорічної врожайності соняшника призвела до стримування продажів сільгоспвиробниками та загострення конкурентної боротьби між переробниками, та, як наслідок, до зростання вартості олійної. Певним чином на ціни вплинула також девальвація гривні.

 

На тлі щорічного збільшення виробничих потужностей з переробки соняшника все більше росте попит на вітчизняну сировину, проте зростання обсягів виробництва цієї культури не спостерігається на протязі декількох років, що й надалі підігріває ринок.

 

Всесвітній експорт нерафінованої соняшникової олії динамічно збільшується і за останнє десятиріччя обсяг торгівлі виріс у 2,5 рази. В поточному сезоні 2015/16 МР вітчизняні переробники планують експортувати приблизно 4 млн. тон олії, що на 8 % перевищить результат попереднього сезону 2014/15 МР.

Коментарі відвідувачів (0):