Вартість пшениці на вітчизняному ринку виросла за тиждень на 5 $/тону

2015-10-06 18:36:30
Вартість пшениці на вітчизняному ринку виросла за тиждень на 5 $/тону

Внаслідок збільшення світових цін та попиту на зерно котирування пшениці на внутрішньому ринку почали зростати.

 

 Аналітики повідомляють, що на протязі тижня зовнішні ціни на пшеницю продовольча 3 класу піднялися приблизно на 5 $/тону та наразі коливаються в діапазоні від 170 до 180 $/тону за умови FOB – поставок до глибоководних портів Чорного моря.

 

 Головними чинниками такого росту стало збільшення світових цін на пшеницю та потужний попит на українське зерно з боку третіх країн.

 

 Найбільш динамічно зростає вартість української пшениці. Трейдери відмічають, що придбати на вітчизняному ринку значні партії зерна вкрай важко. Сільгоспвиробники не поспішають продавати пшеницю, очікуючи зростання її вартості в найближчій перспективі.

Досить сильно на коливання ціни вплинули повідомлення про очікуване погіршення погодних умов. Низькі температури та відсутність опадів можуть викликати в більшості регіонів країни зменшення обсягів площ, які планувалося засіяти озимою пшеницею.

 Експерти прогнозують зростання експортних та внутрішніх цін на вітчизняну пшеницю в найближчій перспективі на фоні невеликої пропозиції та значного попиту з боку гравців зернового ринку.