Вартість пшениці на європейських біржах впала після повідомлення Мінсельхозу РФ.

2015-05-06 17:30:41
Вартість пшениці на європейських біржах впала після повідомлення Мінсельхозу РФ.

Наміри міністерства сільського господарства РФ зняти експортне мито на пшеницю стрімко виводять російський ринок зерна на лідируючі позиції у світі. На Єгипетському тендері GASC переважна кількість пропозицій російської пшениці, 11 із 18, змусила французьку пшеницю поступитися своєю першістю і миттєво знизила її котирування до рівня цін вересня-жовтня 2014 року. 
Зміцнення курсу євро також певним чином вплинуло на падіння котирувань, і на паризькій MATIF ставки на борошномельну пшеницю знизилися на 5,25 євро до 171 євро/тону (або 190,45 $/тону).

Мінсельхоз РФ пропонує відмінити діюче мито на пшеницю.
За повідомленням прес-служби мінсельхозу РФ на нараді, що відбулася 5 травня у керівника міністерства, було прийняте рішення про відміну з 15 травня поточного року мита на експорт пшениці. Відповідний проект постанови уряду, після підготовки і узгодження з органами виконавчої влади, планується передати на розгляд Мінюсту РФ вже найближчим часом.

Згідно нього, діюче з 1 лютого поточного року мито на експорт пшениці відміняється, та вводиться нова формула визначення вказаного мита. Відтепер мінімальна ставка при експорті складе 1 євро, а максимальна може змінюватися в залежності від ринкової ситуації. Якщо вартість пшениці буде нижчою 12 тис рублів за тону, то митна ставка становитиме 1 євро за тону. 
Такий індикативний підхід не буде мати обмежувального впливу на експорт пшениці, та дозволить РФ повернути собі статус впливового експортного гравця на зернових біржах світу.

Коментарі відвідувачів (0):