В Україні та Росії погода не сприяє розвитку озимини, а Південна Америка прискорює сівбу

2021-11-05 12:06:00
В Україні та Росії погода не сприяє розвитку озимини, а Південна Америка прискорює сівбу

Основними погодними чинниками, що впливають на ринки сільгоспкультур, залишається посуха в Україні та Росії і сприятлива для сівби погода в Аргентині та Бразилії. До США та Європи після дощів повертається тепла погода, яка дозволить завершити збирання та сівбу, та сприятиме розвитку посівів.

 

В Україні розвиток більшості посівів озимини на 1-2,5 тижні затримується у порівнянні з багаторічними показниками, а на пізніх посівах відсутні сходи. Тривалий дефіцит опадів восени, а особливо у жовтні (який став найсухішим за останні 20 років) призвів до зменшення запасів ґрунтової вологи. Проте невисока температура повітря, рясні роси та тумани дозволили уникнути масштабної посухи.

 

Станом на 30 жовтня майже третина площ має недостатній рівень зволоження орного шару ґрунту. В окремих районах південних, східних та навіть західних областей через нестачу вологи зерно не проросло. Запаси вологи у метровому шарі ґрунту значно нижчі, ніж торік. Подальше забезпечення посівів вологою залежатиме від кількості опадів взимку та ступеня промерзання ґрунту. Озиминою в Україні засіяно 91% запланованих площ, а протягом тижня прогнозуються незначні опади.  

 

В Росії опадів майже не буде, а температура опуститься нижче 7 оС, що на тлі можливих заморозків зупинить розвиток рослин та появу сходів на пізніх посівах.

 

У кукурудзяному поясі США після дощів та зниження температури знову встановиться тепла погода, яка дозволить завершити збирання сої й кукурудзи та покращить стан озимини.

 

В районах Південних та Північних Рівнин пройшли незначні опади, проте дефіцит ґрунтової вологи зберігається, особливо у Західному Техасі. Наступного тижня суха погода та високі температури негативно впливатимуть на посіви озимини, проте через тиждень зливи, особливо у східних районах, покращать ситуацію.

 

В центральній частині Бразилії погода сприяє сівбі сої та кукурудзи. Рясні дощі триватимуть ще тиждень, проте вони не завадять збиранню пшениці, яку розпочали збирати на півдні країни. Соєю засіяно 52% площ, а кукурудзою – 63% у порівнянні з 42% та 54% рік тому відповідно.

 

В Аргентині цього тижня пройшли дощі, що зменшили посушливі явища та прискорили сівбу сої й кукурудзи, а також покращили стан посівів пшеницю, яку продовжують збирати.

 

В Австралії зберігається сприятлива погода з рясними опадами, яка покращить стан пізніх посівів ріпаку та пшениці, проте може затримати збирання пшениці та погіршити її якість.

Коментарі відвідувачів (0):