В Україні планують ввести єдиний електронний ключ mobile ID

2015-11-23 16:54:15
В Україні планують ввести єдиний електронний ключ mobile ID

В зв’язку із активним запровадженням в Україні інтернет-сервісів онлайн послуг, в тому числі державних, вітчизняними операторами мобільного зв’язку запропоновано запровадити в своїх мережах систему персональної ідентифікації користувачів mobile ID.

 

 Єдиний електронний ключ дасть своєму власнику змогу підписувати різноманітні електронні документи, брати участь у голосуваннях та опитуваннях, здійснювати купівлю товарів та послуг. Ініціатором запуску єдиного електронного паролю є Державне агентство з питань електронного уряду. Як повідомив заступник його голови Т. Олійник, участь в реалізації вказаної системи будуть брати приватні мобільні оператори, що організують ідентифікацію та авторизацію користувачів, та держава, що дозволить використовувати такий пароль для входу на веб-ресурси різних державних установ та відомств.

 

 Наразі проект знаходиться на початковій стадії розробки, проте свою зацікавленість вже висловили три найбільші мобільні оператора України: Київстар, МТС Україна (Vodafone) та Life. Така пропозиція дуже вигідна для держави, тому що дозволяє заощаджувати державні кошти при наданні адміністративних послуг за рахунок приватних інвестицій. Подібні сервіси вже існують в деяких країнах світу. Наприклад, в Південній Кореї аналогічна послуга працює вже понад 7 років.

 

 З боку держави потрібна підтримка проекту на законодавчому рівні, зокрема прийняття «Закону про електронний підпис», а також розробка необхідних нормативно-правових документів та адаптація існуючих до загальноєвропейських норм. На державному рівні мають бути затверджені стандарти криптографічного захисту для ідентифікації користувачів сервісу, перелік послуг, які зможуть отримувати громадяни за допомогою mobile ID.

 

 Оператори сотового зв’язку повинні будуть забезпечити своїх абонентів, що виявлять бажання користуватися послугою mobile ID, спеціальними Java-SIM картками, що не вимагатимуть зміни номера та будуть підходити для будь-яких телефонів. Така картка буде носієм персонального ключа, який буде використовуватися при аутентифікації користувача.

 

 Серед переваг, що отримають пересічні українці після реалізації проекту, буде можливість сплачувати будь-які бюджетні платежі, в тому числі штрафи, мита та податки, отримувати дозволи від держустанов, підписувати електронні документи, затверджувати банківські транзакції, проводити оплату товарів в інтернет-магазінах.

Коментарі відвідувачів (0):