В прогнозі USDA збільшено світовий врожай та залишки пшениці

2015-09-14 17:17:30
В прогнозі USDA збільшено світовий врожай та залишки пшениці

В довгоочікуваному прогнозі аграрного департаменту США стосовно світового балансу пропозицій та попиту зерна, були переглянуті в бік значного підвищення обсяги майбутнього врожаю та кінцевих залишків пшениці.

 Головним чином за рахунок збільшення прогнозу щодо обсягів врожаю пшениці в країнах  Євросоюзу, Росії та Україні переглянуто рівень світових пропозицій пшениці в сезоні 2015/16 МР. В своєму останньому звіті аналітики USDA збільшили обсяг виробництва пшениці на 6,7 млн. тон. Валовий збір пшениці в країнах ЄС буде на 6,3 млн. тон більше, ніж це очікувалося раніше і досягне 154,1 млн. тон, що лише на 2,3 млн. тон не дотягне до рекордного показника минулого року. Росія та Україна зберуть на 1 млн. тон кожна більше, ніж було вказано в попередньому звіті – відповідно 61 та 26,5 млн. тон. Зменшено прогноз щодо врожаю пшениці в Канаді, Бразилії та Індії. Третій сезон поспіль світове виробництво пшениці встановлює новий рекорд.

 Стане рекордним світове споживання пшениці. Воно буде на 1,6 млн. тон більше, ніж очікувалося місяць тому та становитиме 716,4 млн. тон. На 2 млн. тон збільшено відносно попередніх сподівань споживання пшениці з фуражною метою, головним чином за рахунок країн Євросоюзу, Філіппін та Росії.

 Світовий експорт пшениці в поточному сезоні складе 157,6 млн. тон, що на 1,4 млн. тон більше, ніж прогнозувалося в попередньому звіті. Відносно серпневого прогнозу USDA експорт пшениці переглянуто наступним чином:

 

  • для США обсяг експорту зменшено на 0,7 млн. тон до 24,5 млн. тон,
  • для країн Євросоюзу обсяг експорту збільшено на 1,5 млн. тон до 32,5 млн. тон,
  • для України обсяг експорту збільшено на 0,5 млн. тон до 13,5 млн. тон,
  • для Росії прогнозований обсяг експорту залишився без змін на рівні 23 млн. тон.

Незважаючи на зниження показників на початку сезону, вивезення пшениці збільшиться на 0,2 млн. тон в порівнянні з минулим сезоном.

 Знову підвищено прогноз світових кінцевих залишків пшениці. Очікується, що в кінці сезону перехідні запаси становитимуть 226,6 млн. тон, що на 5,1 млн. тон більше, ніж прогнозувалося місяць тому. За рахунок погіршення експортних перспектив на 0,7 млн. тон збільшено прогноз кінцевих запасів пшениці в США, вони складуть 23,8 млн. тон. Оприлюднений в новому звіті прогноз кінцевих запасів пшениці в цілому в світі та окремо в США суттєво перевищує сподівання гравців зернового ринку, що очікували лише незначного збільшення цих обсягів. На 0,4 млн. тон збільшено прогноз кінцевих залишків пшениці в Росії. Вони становитимуть 7,6 млн. тон проти минулорічних 6,3 млн. тон.

Коментарі відвідувачів (0):