В поточному сезоні Україна збере 5 млн. тон борошномельної пшениці

2015-09-25 11:17:05
В поточному сезоні Україна збере 5 млн. тон борошномельної пшениці

Складна економічна ситуація в країні, а також несприятливі погодні умови суттєво вплинули на якісні показники пшениці нового врожаю. Це питання докладно обговорювали на міжнародній конференції «Борошно та крупи: сировина, ринок, технології», що відбулася в Києві.

 

 Збільшення обсягів виробництва пшениці в поточному сезоні до 25,1 млн. тон проти минулорічних 23,3 млн. тон не призвело до зростання кількості борошномельного зерна. Досить невисокі показники якості призводять до того, що наразі співвідношення харчової та фуражної пшениці в сезоні 2015/16 МР розподіляється як 40 % до 60 %.

 

Крім того, навіть із тієї частини пшениці, що буде віднесена до харчової, а це приблизно 10 млн. тон, лише половина буде мати борошномельні кондиції. Хоча в минулому сезоні пшениці з необхідними для отримання борошна якостями було вирощено 6 млн. тон.

 

Головними чинниками, що призвели до такого стану врожаю пшениці, експерти називають:

 

l складні метеоумови, під час яких проводилася збиральна компанія,

l  скрутне фінансове становище сільгоспвиробників, при якому вони змушені економити на засобах захисту рослин,

l  нестабільна політична та економічна ситуація в країні, що призводить до стримання аграріями продажів зерна, наслідком чого стає погіршення його якості.

В той же час учасники конференції відмітили позитивні тенденції експорту із України борошна, для забезпечення конкурентоспроможності якого висуваються такі високі вимоги до якості сировини.

Коментарі відвідувачів (0):