В понеділок на світових пшеничних біржах спостерігалося спекулятивне падіння цін

2016-01-12 13:10:17
В понеділок на світових пшеничних біржах спостерігалося спекулятивне падіння цін

Котирування пшеничних ф’ючерсів за підсумками торгів в понеділок впали більше, ніж на 2 %.

 

Після зростання ринку на минулому тижні до рекордних за останні три тижні значень та напередодні виходу чергового звіту МСГ США інвестори вирішили зафіксувати прибутки, тому почали масово закривати угоди. Січневий прогнозний баланс від МСГ США, що має бути оприлюдненим в вівторок, також посилив спекулятивний тиск на ціни.

 

Другим фактором тиску на вартість котирувань стали гарні новини від синоптиків, які прогнозують м’яку погоду в центральних та південних регіонах Американської рівнини.

 

Незважаючи на наднизьку конкурентоспроможність американського зерна на ринках Середзерномор’я, трейдери уважно слідкують за ситуацією в Єгипті, де зміна процедури оплат та більш суворі вимоги для якості продукції можуть негативно вплинути на обсяги імпорту. В разі скорочення постачання зерна до Єгипту ще більше посилиться конкуренція на світових сировинних біржах.

 

Березневі котирування пшеничних ф’ючерсів в США знизилися:

  • в Чикаго на 3,49 $/тону до 172,33 $/тону на м’яку пшеницю SRW,
  • в Канзас-Сіті на 3,86 $/тону до 169,85 $/тону на тверду пшеницю HRW,
  • в Мінеаполісі на 2,85 $/тону до 181,24 $/тону на тверду пшеницю HRS.

 

 

В унісон з Чикаго подешевшала пшениця в Європі

 

Паризька MATIF в понеділок відреагувала на зниження пшеничних котирувань в Чикаго.

 

На європейські біржі також вплинула невизначеність умов майбутнього експорту зерна до Єгипту. З одного боку єгипетський уряд повідомив, що він відійшов від нової процедури оплати угод. Проте невідомо, чи це одноразове рішення. З другого боку немає точних роз’яснень стосовно посилення вимог GASC до вмісту ріжки в імпортованому зерні.

 

Березневі котирування борошномельної пшениці на паризькій MATIF знизилися на 2,25 євро/тону до 169,25 євро/тону або 184,10 $/тону.

Коментарі відвідувачів (0):