В наступному сезоні ЄС знову скоротить виробництво ріпаку

2018-12-05 12:31:49
В наступному сезоні ЄС знову скоротить виробництво ріпаку

За прогнозом Strategie Grains, внаслідок обумовленого дефіцитом вологи скорочення посівних площ під озимим ріпаком Євросоюз у 2019 році збере не більше 20 млн т ріпаку, що перевищить показник неврожайного 2018 року – 19,83 млн т, проте на 11% поступиться врожаю 2017 року.

 

Посівні площі скоротяться на 12% до 6,07 млн га, що менше, ніж прогнозували в жовтні. Викликана літньою посухою нестача ґрунтової вологи не дозволила провести сівбу в запланованих обсягах.

 

В поточному році країни ЄС зібрали 19,83 млн т ріпаку, 9,59 млн т соняшнику та 2,74 млн т сої.

 

Попри зниження врожаю ріпаку, Євросоюз не збільшив його імпорт в поточному сезоні, оскільки Єврокомісія у вересні відмовилася запроваджувати імпортні мита на дешевий біодизель з Аргентини та Індонезії, що призвело до скорочення виробництва біодизелю з ріпаку.

 

Проте активні поставки дешевого аргентинського біопалива негативно вплинули на європейських виробників біодизелю, тому Єврокомісія нещодавно запропонувала відновити дію антидемпінгового імпортного мита на біодизель з Аргентини в розмірі 25-33,4%. Ця пропозиція вступить в дію після затвердження всіма країнами – членами ЄС.

 

Ще одним чинником скорочення виробництва ріпаку в ЄС стане заборона використання гербіцидів, що містять імідаклоприд, тіаметоксам та тряпіан, які з 19 грудня не можна буде використовувати при роботі на полях та з медоносами, а застосовувати лише в теплицях.

 

Після доведення загибелі бджіл в Європі внаслідок застосування інсектицидів з неонікотіноїдами, Єврокомісія обмежила їх використання. Фермери перейшли на інші інсектициди, менш економічні та ефективні, а деякі аграрії взагалі відмовилися від вирощування ріпаку.

 

В Україні озимим ріпаком засіяно понад 1 млн га площ. Стан посівів дає надію на отримання гарного врожаю, який задовольнить потреби ЄС.

Коментарі відвідувачів (0):