В Молдові очікують зменшення врожаю пшениці на 30 %

2015-06-24 17:04:35
В Молдові очікують зменшення врожаю пшениці на 30 %

В поточному сезоні аграріям Молдови не варто сподіватися на високі врожаї та якість пшениці. Посуха, що тримається над територією країни на протязі декількох останніх місяців, загрожує не лише врожайності пшениці, але й якості. 

Сільгоспвиробники прогнозують, що цьогорічний врожай буде приблизно на 30 % нижче, ніж минулорічний. Звісно, це певним чином позначиться на вартості пшениці. Якщо кілограм фуражної пшениці минулорічного врожаю коштує 2,2 лея, то пшениця нового врожаю буде коштувати не менше 2,5 леїв за кілограм.

Слід зазначити, що 2014 рік став для Молдовських фермерів рекордно врожайним. Зокрема, пшениці в минулому році було зібрано 1,1 млн. тон, що на 10 % перевищило показники 2013 року. Співвідношення фуражної та продовольчої пшениці склало 35% до 65 % на користь останньої. Середня врожайність становила 35 центнерів з гектару проти врожайності 2013 року у розмірі 31 центнера з гектару.

Найбільше пшениці в минулому році вдалося зібрати аграріям північної частини країни – у Синжерейському, Єдинецькому, Бричанському та Окницькому районах. Там врожайність досягала 45 центнерів з гектару, хоча середній показник врожайності в інших регіонах країни складав 30 центнерів з гектару. В серпні 2014 року Міністерство сільського господарства оприлюднило повідомлення, що зібраної кількості зерна достатньо не лише для задоволення потреб внутрішнього ринку, але й для продажу на експорт.

Коментарі відвідувачів (0):