В країнах Чорноморського регіону існують проблеми із врожаєм ріпаку

2015-07-10 18:13:46
В країнах Чорноморського регіону існують проблеми із врожаєм ріпаку

Про можливі проблеми із врожаєм ріпаку у сезоні 2015/16 МР експерти попереджали ще у минулому році. Їх очікування підтвердилися майже для всіх основних країн – виробників північної півкулі, включно із країнами Причорномор’я.

 

 Продовжується збирання ріпаку у країнах Причорноморського регіону. Опади, що пройшли на півдні України та Росії, дещо сповільнили хід збиральних робіт. Внаслідок цього темпи цьогорічної збиральної кампанії значно нижче, ніж середні багаторічні показники. Чергову порцію опадів метеорологи обіцяють наприкінці тижня, що призведе до ще більшого сповільнення збирання врожаю. До того ж внаслідок складних погодних умов взимку та навесні в деяких регіонах Росії загинуло до 27 % посівів озимого ріпаку, та значно зменшилася врожайність на площах, що уникли загибелі.

 

 Дуже складна ситуація із посівами ріпаку склалася в Румунії та Болгарії. Там частина посівів загинула повністю, врожайність на інших площах вкрай низька. Сталося це внаслідок нестачі вологи під час сівби, мінливих погодних умов взимку та на весні, опадів із градом на початку літа та наступної посухи.

 

 Вимерзання посівів взимку та літня посуха вочевидь призведуть до проблем із врожаєм білоруського ріпаку. Хоча збиральна кампанія там ще не почалася, про незадовільний валовий збір експерти говорять вже зараз.

 

 Міжнародна конференція «Black Sea Oil Trade», що повинна пройти на початку вересня в Києві, має визначити перспективи розвитку олійної галузі, основні тенденції олієжирового ринку країни. Найкрупніші виробники, трейдери, банкіри та інвестори приймуть участь в обговоренні найбільш актуальних питань галузі.

Коментарі відвідувачів (0):