В Канаді та на північному заході США панує рекордна спека

2021-06-30 12:14:07
В Канаді та на північному заході США панує рекордна спека

Зона високого тиску, що простяглася від Каліфорнії до арктичних районів Канади та викликала надзвичайну спеку, зараз поширюється всередину континенту, і вже дійшла до штатів Південна та Північна Дакота, провінції Саскачеван. За прогнозами синоптиків, високі температури повітря зберігатимуться до неділі включно.

 

Так званий «тепловий купол» являє собою нерухому зону високого тиску, яка діє подібно до кришки над каструлею.

 

В багатьох регіонах температури сягнули найвищих за всю історію спостережень значень. Так, в Канаді, в Британській Колумбії у містечку Літтон, яке розташоване на 250 км південніше Ванкувера, в неділю температура повітря сягала 46,6 оС, що є рекордним показником останніх 84 років. В цей час в Дубаї температури складала 38-41 оС.

 

За даними канадської поліції, у передмістях Ванкувера, Барнабі та Суррею від жари загинуло 69 людей, оскільки більшість будинків в цих регіонах не обладнані кондиціонерами.

 

Найбільша спека спостерігається на заході США (штати Вашингтон та Орегон) та в канадській провінції Британська Колумбія. Проте метеорологи попереджають, що хвиля спеки може дійти до аграрних штатів Монтана, Південна та Північна Дакота, та канадських провінцій Саскачеван і Альберта.

 

В цих регіонах вирощують переважно ярі культури, і навесні тут вже спостерігався дефіцит опадів. Тому нова хвиля спеки стане вже другою, від якої потерпатимуть цьогоріч вказані райони.

 

На тлі несприятливих погодних умов листопадові ф’ючерси на канолу продовжили розпочате в понеділок зростання та подорожчали ще на 2,2% до 797,5 CAD/т або 643,56 $/т, додавши починаючи з п’ятниці в ціні 7,8%.

Коментарі відвідувачів (0):