В Чикаго пшениця дорожчає слідом за кукурудзою
В четвер ринок кукурудзи зростав завдяки прогнозу переміщення спеки в зону "кукурудзяного поясу" США, що дуже небезпечно для посівів в критичній стадії їх розвитку. За день ф’ючерси на кукурудзу зросли на 2,1% до 153,04$/т та стали драйвером розігріву ринку пшениці.
Ринок також здивували більші, ніж прогнозувалося, обсяги тижневих експортних продажів пшениці в США. Вони сягнули 669 тис т проти 250-450 тис т, на які очікували трейдери. Найбільше зростання продажів припало на високопротеїнову тверду пшеницю, що найбільше подорожчала з початку сезону.
Традиційні імпортери високоякісної пшениці США - Філіппіни і Японія віддають перевагу закупівлям у сусіднього постачальника - Канади. У поточному місяці Філіппіни придбали три партії канадської ярої пшениці з поставкою в серпні. При цьому в Канаді також спостерігаються надмірна температура та кількість опадів на рівні 50% від норми, що призводить до погіршення стану посівів пшениці
Вересневі котирування американської пшениці зросли:
- на 1,01 $/т до 185,83 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
- на 1,29 $/т до 185,09 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
- на 0,92 $/т до 285,86 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.
Вересневі котирування борошномельної пшениці на паризькій біржі MATIF знову знизилися на 1,00 €/т до 170,25 €/т або 198,10 $/т. Зростання курсу євро відносно долара США до дворічного максимуму 1,166 стає основним чинником тиску на європейські ціни, які стануть менш конкурентоспроможними в порівнянні з американськими та чорноморськими.