В багатьох регіонах України погода на початку жовтня була несприятливою для сівби та розвитку озимини

2015-10-15 17:07:02
В багатьох регіонах України погода на початку жовтня була несприятливою для сівби та розвитку озимини

Аналітики аграрного відділу вітчизняного центру метеоспостережень оприлюднили черговий огляд агрокліматичних умов, які впливають на стан справ в сільськогосподарському секторі.

 

Повідомляється, що на протязі перших десяти діб жовтня на більшості територій степової та лісостепової зон України, в Київській та Чернігівський областях зберігалася посушлива погода. Ефективних опадів в цих регіонах не спостерігалося вже на протязі 1,5-2,5 місяців, тому до повітряної посухи додалася ще й ґрунтова. Відсутність вологи в верхніх шарах ґрунту вкрай несприятливо впливає на сівбу озимини та вегетацію паростків.

 

 Додатково ускладнили ситуацію інтенсивні тривали приморозки в повітрі, на поверхні ґрунту та на висоті 2 см від землі, що спостерігалися в другій половині першої декади місяця. В купі з відсутністю вологи та яскравим сонцем вони призвели до сильного ущільнення ґрунту.

 

 Паростки озимини в кінці декади знаходилися на різних фазах розвитку в залежності від термінів сівби: від проростання насіння та сходів до викидання третього листа та розвитку вузлових корінців та кущення. Зниження температури повітря в північних та центральних областях України в сукупності з тривалою посухою призвело до призупинення вегетації та масової зрідженості сходів.

Коментарі відвідувачів (0):