В 2015 році ефект Ель Ніньо проявиться найсильніше

2015-08-20 09:43:01
В 2015 році ефект Ель Ніньо проявиться найсильніше

Метеорологи прогнозують, що цьогорічне явище Ель Ніньо може стати найпотужнішим за всю історію. Воно призведе до надмірних опадів в Північній Америці та нестачі вологи в країнах східного узбережжя Індійського океану: Індії, Австралії та Індонезії.

 

 Американські вчені, які досліджують атмосферні та океанічні явища, повідомляють, що над поверхнею Тихого океану формується черговий Ель Ніньо. Він може стати найпотужнішим за всю історію спостережень за цим явищем. За рахунок зміни тиску та температури повітря над екваторіальною поверхнею Тихого океану відбувається перерозподіл вологих повітряних мас, що викликає надмірні опади в Північній Америці та нестачу вологи в Індії, Індонезії та Австралії. Вчені прогнозують, що максимально тихоокеанська вода прогріється у листопаді – грудні поточного року і лише в наступному році її температура піде на спад.

 

 Частина вчених сподівається, що за рахунок вказаного явища ті регіони США, які вже тривалий час страждають на сильну посуху, нарешті дочекаються опадів. А от країнам східного узбережжя Індійського океану повезе менше – на них очікує спекотна та посушлива погода.

 

 В червні минулого року та у березні поточного метеорологи вже спостерігали за незначними проявами Ель Ніньо. Посилення процесу, який триває наразі, викликане тим, що тихоокеанська вода ще має підвищену температуру і не встигла охолонути до звичайних параметрів. Раніше прогрівання води на 2,3 градуси більше за норму спостерігалося в 1986-1988 і 1997-1998 роках.

 

 Явище Ель Ніньо формується над екваторіальною частиною Тихого океану. Східні вітри, що зазвичай охолоджують повітряні маси над цим регіоном та, таким чином, перешкоджають перегріванню води, раз в декілька років слабшають. Це призводить до підвищення температури повітря і води понад норму, що впливає на напрямки циркуляції повітряних потоків та перерозподіл опадів над всією площею Тихого океану та прилеглих до нього країн.

Коментарі відвідувачів (0):