USDA збільшив прогноз світового виробництва сої за рахунок Китаю
Грудневий баланс USDA по сої майже не змінився в порівнянні з попереднім, якщо не враховувати дані по Китаю, збільшення виробництва в якому призведе до зростання світових кінцевих запасів. Баланс для США на 2019/20 МР залишився незмінним, хоча аналітики очікували збільшення прогнозу експорту та відповідного зниження кінцевих залишків.
Прогноз світового виробництва сої збільшили на 0,92 млн т до 337,48 млн т, що на 20,73 млн т поступатиметься показнику попереднього сезону. Цей перегляд обумовлений підвищенням прогнозу виробництва сої в Китаї на 1 млн т до 18,1 млн т після того, як Статистичне бюро КНР на початку місяця повідомило про збільшення посівних площ та очікувану високу врожайність, що дозволить зібрати 18,2 млн т сої.
Незмінними залишилися прогнози виробництва сої для Бразилії на рівні 123 млн т та Аргентини - 53 млн т, що перевищує дані місцевих експертів, які оцінюють врожаї у 121 та 51 млн т відповідно.
Прогноз початкових запасів сої не змінили, хоча оцінку кінцевих запасів підвищили на 1 млн т до 96,4 млн т, тоді як аналітики очікували їх скорочення щонайменше на 1 млн т.
Прогноз світової торгівлі соєю зменшили на 0,6 млн т до 149,15 млн т завдяки скороченню експорту з Аргентини на 0,6 млн т внаслідок збільшення внутрішньої переробки.
Після оприлюднення звіту USDA ф’ючерси на сою в Чикаго дещо укріпилися, проте вчора знизилися до 333,4 $/т. Проте головним чинником тиску є не звіт, а зниження попиту з боку Китаю, який на початку тижня придбав 585 тис т американської сої в межах виданої квоти на безмитну закупівлю 1,3 млн т, проте потім зупинив закупівлю.
В Україні закупівельні ціни на сою дещо укріпилися завдяки відновленню експортних цін в портах до 340-345 $/т. Це активізувало попит з боку переробників, які підняли ціни на 100-200 грн/т до 8600-9000 грн/т з доставкою на завод. Скорочення продажів виробниками посилює конкуренцію між експортерами та переробниками.