Уряд України скасував ліцензування експорту кукурудзи та соняшникової олії

2022-03-28 12:41:00
Уряд України скасував ліцензування експорту кукурудзи та соняшникової олії

Уряд України постановою № 352 від 24 березня, розміщеною на офіційному сайті КМУ, виключив кукурудзу та соняшникову олію з переліку товарів, експорт та імпорт яких у 2022 році має ліцензуватися.

 

Нагадаємо, що до переліку товарів, експорт яких з України має ліцензуватися, 5 березня урядом були додані кукурудза, пшениця, суміш жита та пшениці (меслін), куряче м’ясо та яйця, соняшникова олія.

 

Після цього Українська зернова асоціація надіслала прем’єр-міністру України Д.Шмигалю лист з проханням скасувати ліцензування експорту пшениці, кукурудзи та сирої соняшникової олії, оскільки відповідне рішення уповільнює торгівлю зерном та не сприяє прискоренню експорту.

 

У 2021/22 МР Україна станом на 23 лютого експортувала 43 млн т зернових та зернобобових культур (48,8 млн т у 2020/21 МР). До початку бойових дій основні обсяги зернових (95% від загального обсягу експорту морськими шляхами) Україна експортувала через порти Миколаєва, Чорноморська та Південної Одеси. Ще 5% експортувалося через порти Маріуполя та Бердянська. До портів зерно перевозили переважно залізницею.

 

Поставки зерна до ЄС проводили залізницею та автотранспортом, і за оцінками УЗА вони складали 5% загального обсягу експорту зерна з України (разом морськими та наземними шляхами).  

 

Після нападу росії експорт зерна з України через портові термінали був заблокований. Станом на 21 березня приймання та відвантаження товарів проводилося лише через дунайські порти Рені, Ізмаїл та Усть-Дунайськ. Крім того, п’ять чорноморських портів проводять обробку вантажів біля причалів, без виходу в море.

 

Сухопутними шляхами через західні кордони Україна може щомісячно експортувати до 600 тис т зерна,що складає лише 10-15% потенціалу, який забезпечували морські порти. Проте це хоч і незначна, але важлива можливість надходження валютної виручки до країни.

Коментарі відвідувачів (0):