Україна збільшила запаси зернових на 33%

2015-04-20 18:26:43
Україна збільшила запаси зернових на 33%

По даним на 1 квітня, кількість зерна, яке знаходиться  в запасниках аграрних виробників, а також підприємств, що займаються його переробкою і зберіганням на третину більше, чим на аналогічну дату минулого року. 
Згідно повідомленню Державної служби статистики, загальні запаси зернових культур складають 16,2 млн. тонн. Ця цифра на 33% перевищую аналогічний показник минулого року. З них 5,3 млн. тонн становить пшениця, 1.2 млн. тонн – ячмінь, 0,2 млн. тонн – жито. Найбільше зосталося кукурудзи – 8,9 млн. тонн.

Кількість зерна, яке зберігалось на складах самих аграрних підприємств – близько 9 млн. тонн. Це на 37% більше, чим у минулому році. Зокрема у аграріїв на даний час знаходиться ще 2,8 млн. тонн пшениці,0,9 млн. тонн ячменю, 4,5 млн. тонн кукурудзи і приблизно 0,1 млн. тонн жита. Все інше зерно, а це майже половина всіх запасів, на даний час передано підприємствам, які займаються його зберіганням та переробкою.

Паралельно з цим Держстат відмічає значне зниження запасів насіння соняшнику(на 30%). На початок квітня  його кількість на складах в Україні складала 2,8 млн. тонн. В той час у запасниках аграрних підприємств насіння соняшника знаходилося на 1,5% більше, чим було на аналогічний період 2014 року - 1.7 млн. тонн.

По даним Держстату минулий рік був для України рекордним. Аграрії зібрали близько 63,8 млн. тонн зернових і зернобобових культур, що на 2,45 перевищую результати 2013 року. Ця цифра не враховує дані Криму.
В січні був підписаний меморандум між Мінагропродом та учасниками зернового ринку, в якому були визначені оптимальні обсяги експорту зернових культур.

Коментарі відвідувачів (0):