Україна за роки незалежності встановила світовий рекорд з падіння ВВП, - експерт

2015-08-25 11:24:14
Україна за роки незалежності встановила світовий рекорд з падіння ВВП, - експерт

На думку фахівця, нашим співвітчизникам необхідно звернути увагу на економічний успіх Гондурасу.

 

 Реальний вітчизняний ВВП за період, що пройшов з оголошення незалежності зменшився на 35%, що показало, за статистикою Світового банку, найдраматичнійший результат у світовій економіціі за останню чверть століття. Цей факт вказав доктор наук і експерт Сергій Кораблін у власному дослідженні, опублікованому в газеті "Дзеркало тижня. Україна".

 

 Автор сфокусував увагу на тому, що серед 166 країн, що надали повні статистичні показники власного ВВП за період 1991-2014 рр., він зменшився лише в п'яти державах. Наша країна в такому переліку обійшла Молдову (падіння 29%), Грузію (падіння 15,4%), Зімбабве (-2,3%) і ЦАР (-0,94%).

 

 Внутрішній валовий продукт в інших країнах зріс. Мінімальне зростання було властиве Барбадосу (8,9%) і Таджикистану (10,6%), а максимальне - Китаю (зростання ВВП у 10 разів) та Екваторіальній Гвінеї (зростання в 61 разів). "Приймаючи до уваги вітчизняну цікавість до Гондурасу, слід вказати, що його показники ВВП, на відміну від вітчизняних, за період 1991-2015 роки не впали, а зросли на 121%. Це в 1,4 рази вище загальносвітового темпу приросту ВВП, який становить 87,7%", - наголосив фахівець.

 

 За словами економіста, українське виробництво "зробило піке" в 90-ті роки минулого століття та згодом кожен рік скорочувалося настільки, що до 2000 року ВВП України був майже в 2.5 рази нижче, ніж в 1990 (40%). Як вказав економіст, від шоку дев’яностих років українська економіка, насправді, так і не прийшла до тями. "Не відбулося ні якісних, не кількісних змін. Саме тому вітчизняні кризові явища, які на думку багатьох пов'язують з минулорічною зміною української політичної еліти, - чергове падіння на економічне дно, в яке держава скотилася на зорі власної незалежності", - впевнений Кораблін.

 

 За 14 років, а саме за період 2000-2013 рр., український внутрішній валовий продукт зріс на 69,8%. Це найслабший результат поміж усіх колишніх радянських республік. Після України найменше зростання ВВП відбулося в Естонії (75,7%), а найбільше – у Таджикистані ( 2,9 рази), Туркменістані (3,1 рази) та Азербайджані (4,8 рази).

 

 "При такій світовій тенденції до часу, коли український ВВП сягне рівня 1990 р, наша держава буде знаходитись на периферії глобальної економіки, значно поступаючись своїм сьогоднішнім сусідам, не спроможною бути на рівні ні їхніх досягнень в економіці, ні рівня життя", - впевнений фахівець.

 

 До речі, за інформацією Держстату, зниження вітчизняного ВВП за II кв. 2015 становило 14,7%. Втішною новиною є те, що МЕРТ оцінює зниження темпів скорочення ВВП на кінець 2015р.

Коментарі відвідувачів (0):