Україна у липні-серпні збільшила об’єм експорту зернових до 6,2 млн. тон – Павленко

2015-09-02 19:04:01
Україна у липні-серпні збільшила об’єм експорту зернових до 6,2 млн. тон – Павленко

Україна цьогорічного МР вже експортувала і приготувала до експорту приблизно 6,2 млн. тон зернових культур, що становить на 24% більше показників за аналогічний період минулого року. Про такі досягнення в інтерв’ю агенції УНІАН, опублікованому 1 вересня заявив Олексій Павленко - український міністр аграрної політики і продовольства.

 За його словами, за липень-серпень минулого маркетингового року об’єм експорту зернових із України склав приблизно 5 млн. тон.

 

 О.Павленко додав, що виключена можливість перевищення наявного експорту над можливостями, що існують в державі, оскільки Мінагропрод щотижня проводить звірку балансів зерна з трейдерами.

 

 «Ми на постійному зв'язку з виробниками і трейдерами. Щомісячно відбуваються наради, щотижнево звіряються баланси, піддаються аналізу всі мікроцифри. А жорсткі заходи обмеження – це слідство метань в тій чи іншій ситуації, коли відсутні плани і прогнози. Але цей випадок нас не стосується. Ми проводимо планову роботу, беремо до уваги всі показники – по регіонам, по видам зернових, по рівню врожаю, навіть по товарно-експортному балансу. Ми володіємо інформацією, де, в яких саме портах знаходяться кораблі для завантаження, де, коли і яка необхідна кількість зерновозів чи вагонів. Всі ці питання нагально і невідкладно вирішуються з Мінінфраструктури» - проінформував міністр.

 

 Окрім того, О.Павленко відзначив, що Україна розраховує до 2020 року наростити об’єм експорту пшениці і кукурудзи з сьогоднішніх 36,4 млн. тон з прогнозного показника в 60 млн. тон.

 

 Нагадаємо, що згідно прогнозів Мінагропроду, валовий збір зерна в Україні за підсумками того року складе близько 60 млн. тон, а об’єм експорту оцінюється в 36,4 млн. тон.

Коментарі відвідувачів (0):