Україна цьогоріч плануює зібрати рекордні урожаї соняшника та сої

2016-04-12 13:13:33
Україна цьогоріч плануює зібрати рекордні урожаї соняшника та сої

Аналітики вважають, що цьогорічний валовий збір основних олійний культур стане рекордним і нараховуватиме близько 18,6 млн. т. Ця цифра майже на 7% є вищою за минулорічні урожаї.

 

Такі результати стануть можливими завдяки розширенню посівних площ під соняшник та сою на 15 і 4 відсотки відповідно, але урожайність культур є нижчою від минулорічного показника.

 

Аналітики вважають, що цього року урожай соняшника складе близько 12,9 млн. т, що на 10 відсотків більше ніж минулого року. Сої ж зберуть 4,35 млн. т, що на 11 відсотків більше від минулого року.

 

У цьому році спостерігається тенденція щодо спадувиробництва рапсу. Планують, що урожай цієї культури становитиме близько 1,3 млн. т, що є найнижчим за останні чотири роки, і менше від урожаю минулого року на 24%.

 

Отже, посів соняшника на площі в 6 млн. га в поточному році не лише поверне колишні позиції цієї культури в структурі олійних, а й принесе першість серед сільськогосподарських культур із найбільшою посівною площею, обігнавши по цих показниках пшеницю.