Україна планує відкрити новий порт в акваторії Чорного моря

2015-11-27 14:06:13
Україна планує відкрити новий порт в акваторії Чорного моря

Вітчизняне Мінінфраструктури розробляє проект створення нового морського об’єкту, на якому буде здійснюватися рейдове приймання та відправлення вантажів. Представник міністерства В. Шульмейстер повідомив, що майбутній порт розташується між Тендрівською та Кинбурзькою косами в акваторії Дніпро-Бузького лиману.

 

 Новий інфраструктурний об’єкт зможе приймати великотоннажні «панамакси», «постпанамакси» та «кепсайзи» водотонажністю  до 100 тис. тон. Планується, що схема роботи порту буде наступна: невеликі партії вантажів малотоннажним флотом змішаного річково-морського плавання будуть спускатися по Дніпру до моря, а на рейді нового пору переміщатися на великі морські судна. Важливим аспектом при цьому буде те, що вантажі, які будуть надходити з ріки не будуть заходити в морський порт, а одразу будуть попадати на рейдове перевантаження, що дозволить уникнути сплати значних сум портових зборів. А малотоннажним флотом вверх по Дніпру можна буде відправляти контейнери та інші супутні товари.

 

 Ввести новий об’єкт в експлуатацію планується в першому півріччі наступного року. Після запуску першої рейдової стоянки порт зможе пропускати до 10 млн. тон зернових культур в рік. Із зростанням обсягів перевезень в експлуатацію будуть запускатися додаткові черги. До переліку вантажів, які будуть перевалюватися в порту, включені зернові культури, метал, контейнери та такі види насипних  вантажів, що не завдадуть шкоди навколишньому середовищу.

 

 Наразі вказаний проект будівництва вже схвалений Міністерством інфраструктури та незабаром буде переданий на розгляд Кабінету міністрів. В. Шульмейстер повідомляє, що першочерговими етапами є створення додаткового філіалу адміністрації портів (АМПУ), узгодження Кабміну та відведення акваторії, яке є найскладнішим завданням.

 

 За попередніми розрахунками міністерства вартість проекту складе 283 млн. гривень, із яких держава планує інвестувати лише 33 млн. грн, а решту коштів залучити від приватних компаній.

Коментарі відвідувачів (0):