У США, Україні та Росії пройдуть дощі, а до Європи повертається посуха

2020-05-22 12:04:12
У США, Україні та Росії пройдуть дощі, а до Європи повертається посуха

Посушливі умови в ЄС та Бразилії найближчим часом будуть основними чинниками, що визначатимуть тенденції зернових ринків.

 

На Середньому Заході США наступного тижня пройдуть сильні дощі, які покращать зволоженість ґрунту та сприятимуть розвитку сходів сої та кукурудзи, сівба яких завершується. Температура повітря дещо перевищуватиме норму та сягне 25-28 градусів, що на тлі опадів позитивно вплине на вегетацію рослин.

 

На Південних Рівнинах США, де посіяна переважно пшениця, пануватиме тепла погода з помірними опадами, яка сприятиме розвитку посівів, проте не зможе покращити стан тих, що постраждали від посухи та приморозків. З червня тут почнуть збирати новий врожай пшениці.

 

Сильні дощі на Північних Рівнинах та в районі Дельти зупинять сівбу, але покращать зволоженість ґрунту після тривалого сухого періода.

 

В Канаді дощі, що йдуть зараз, з наступного тижня змінить суха та тепла погода, яка дозволить продовжити сівбу ярих культур.

 

По всій Росії та Україні наступного тижня пройдуть помірні або сильні опади, навіть в південних регіонах, де частина посівів озимої пшениці та ярих культур сильно пошкоджена посухою. Дощі вже не покращать стан посівів озимої пшениці, але сприятимуть розвитку посівів ярих культур, якими пересіяли пошкоджену озимину. За даними МСГ США, протягом 2 місяців кількість опадів на півдні України та Південному окрузі Росії (Краснодарський край) була значно нижчою, ніж половина норми.

 

В Західній Європі найближчого тижня пануватиме суха та тепла погода без суттєвих опадів, що посилить дефіцит вологи та продовжить зменшувати прогнози врожаю пшениці й ячменю.

 

В основних штатах Бразилії – Мату-Гросу, Гояс відсутність опадів посилить негативний вплив посухи на посіви кукурудзи другого врожаю, тоді як в аграрних районах Південної Бразилії – Парана, Ріу-гранді-ду-Сул пройдуть сильні дощі.

 

В Аргентині, де збирання сої майже завершене та триває збирання кукурудзи, помірні опади дозволять перейти до сівби озимої пшениці. Підвищення рівня води в річці Парана покращило транспортування нового врожаю до портів та переробних заводів.

 

В Австралії в районах вирощування пшениці зберігається достатній для раннього розвитку посівів рівень вологи. В Західній Австралії незабаром пройдуть дощі.

Коментарі відвідувачів (0):