Тваринники просять обмежити експорт кукурудзи з України

2020-11-04 12:01:02
Тваринники просять обмежити експорт кукурудзи з України

Різке зростання вартості кормів через ситуацію, що склалася на зерновому ринку останніми місяцями, негативно вплинуло на собівартість виробництва у тваринництві, - повідомили в «Асоціації Свинарів України».

 

Вартість комбікормів у собівартості продукції птахівництва та свинарництва складає 65-70%. Внаслідок зростання цін на фуражну кукурудзу на 65%, фуражну пшеницю – на 57%, соняшниковий та соєвий шрот – на 39% та 42% відповідно, вартість комбікормів виросла на 40-45%.

 

Задля уникнення дефіциту фуража на внутрішньому ринку та подальшого зростання цін на сировину Асоціації Свинарів та Птахівників України звернулися до Прем’єр-міністра Д. Шмигаля з проханням обмежити експорт кукурудзи Меморандумом, де будуть узгоджені річні обсяги експорту.

 

«Наразі у тваринництві склалася критична ситуація внаслідок нестабільності ринку зерна, що посилює песимістичні, а інколи й панічні настрої серед операторів галузі. Це може призвести до втрати досягнень, напрацьованих у 2020 р. тому звертаємося до Прем’єр-міністра Д. Шмигаля з проханням переглянути баланс зернових та гарантувати не лише забезпеченість тваринництва фуражем, але й продовольчу безпеку держави», - розповіли в «Асоціації Свинарів України».

Коментарі відвідувачів (0):