Тривалі опади затримують посівну кампанію в Україні

2019-05-14 12:05:36
Тривалі опади затримують посівну кампанію в Україні

В період 27 квітня - 6 травня на заході та півночі України випала місячна, а місцями й півторамісячна норма опадів, що призвело до надмірного зволоження верхніх шарів ґрунту та доволі високої вологості повітря, - повідомляє Укргідрометеоцентр.

 

Потужні зливи, подекуди з градом, не дозволяють аграріям Вінницької, Хмельницької, Львівської, Чернівецької, Житомирської, Черкаської, Чернігівської, Кіровоградської та Полтавської областей провести сівбу кукурудзи та соняшника в оптимальні терміни та затримують підживлення та обробку ЗЗР посівів ранніх зернових та зернобобових культур. Надмірна вологість повітря призводить до розвитку хвороб рослин – кореневої гнилі, борошнистої роси і септоріозу на зернових.

 

При цьому в Донецькій, Луганській, Миколаївській, Одеській та Херсонській областях пройшли помірні опади, а в окремих районах Запорізької області протягом місяця панує посуха.

 

Станом на 13 травня в Україні засіяно кукурудзою 3,6 млн га або 77% від прогнозу, соняшником – 4,4 млн га або 77% від прогнозу, соєю – 810 тис га або 44%. Для порівняння, на цю ж дату у 2018 році було засіяно кукурудзою 4 млн га, соняшником – 5 млн га, соєю – 1,3 млн га.

 

Найближчого тижня в центральних та західних регіонах триватимуть дощі й грози, які не дозволять прискорити темпи сівби.

Коментарі відвідувачів (0):