Трейдери збільшують плани відвантажень через порти Чорного моря, попри постійні атаки рф

2023-10-10 12:10:19
Трейдери збільшують плани відвантажень через порти Чорного моря, попри постійні атаки рф

В ніч на 10 жовтня рф атакувала південь України 36 ударними дронами «Shahed», запущеними з мису Чауда (тимчасово окупований Крим). Силам оборони України вдалося знищити 27 бпла в межах Одеської, Миколаївської та Херсонської областей, зокрема лише на Одещині сили ППО збили 23 шахеди. На жаль, є влучання по логістичній інфраструктурі регіону, але найголовніше – що люди при цьому не постраждали.

 

Проведений Agricensus аналіз свідчить про те, що активність судноплавства у глибоководних українських портах Чорного моря виросла до рівня 800 тис т на судах, які вже завантажені або очікують на завантаження найближчими днями, що відповідає рівню активності в перші дні дії зернової угоди.

 

Влада України ще 10 серпня заявила про створення гуманітарного експортного коридору, який забезпечить безпеку вантажів, що перевозитимуться з/до портів Південний, Одеса, Чорноморськ. Перші кораблі зайшли в порти 17 вересня, і з тих пір активність руху значно виросла. Вже 8 суден успішно вийшли з портів, завантажені 242 тис т зерна та залізної руди. Ще 14 суден вже зайшли або планують прибути до портів України найближчим часом, щоб перевезти щонайменше 560 тис т різних вантажів.

 

Ринок очікує збільшення товарного потоку та кількості суден, що наважаться заходити в порти України, по мірі посилення довіри до роботи нового коридору. Вже зараз обсяг вантажів, які доставлять нещодавно заброньовані судна, наблизився до 500 тис т.

 

Поки незрозуміло, залишаться обсяги експорту гуманітарним коридором такими, як зараз, чи виростуть, як це сталося після підписання зернової угоди, оскільки існують певні проблеми, зокрема – присутність російських воєнних сил у Чорному морі.

 

Нагадаємо, що у вересні 2022 р Україна експортувала зерновим коридором 3,9 млн т вантажів у порівнянні з відвантаженими гуманітарним коридором 500 тис т у вересні 2023 р.

 

Загалом в поточному сезоні експорт зерна з України склав 6,9 млн т (9,6 млн т торік), і основними шляхами експорту були порти Дунаю.

Коментарі відвідувачів (0):