Темпи зростання світових цін на зерно будуть найнижчими за останні 10 років – прогноз

2015-03-26 18:33:30
Темпи зростання світових цін на зерно будуть найнижчими за останні 10 років – прогноз

Базові прогнози USDA показують, що істотного зростання світових цін на зернові та олійні культур не очікується і в середньому вони будуть нижчими від показників останніх 10 років. Про це 25 березня у своєму виступі на Українсько-американському аграрному конгресі у Вашингтоні повідомив економіст служби економічних досліджень USDA Едвард Аллен.

«Тим не менш, в даній ситуації для України існує сприятливий прогноз щодо збереження посівних площ під основними культурами на теперішньому рівні, оскільки динаміка зміни курсу національної валюти стимулює збільшення виробництва на експорт », - вважає експерт.

Едвард Аллен також прогнозує в Україні найближчим часом більш істотне зростання обсягу виробництва кукурудзи, ніж ячменю і пшениці. Тим не менш, темпи зростання виробництва зернових будуть значно поступатися показникам попередніх років.

«Україна різко збільшила площі під кукурудзою в 2010-2013 роках, ставши одним з провідних світових експортерів та довівши тим самим, що у кукурудзи набагато вищі перспективи, ніж вважалося 10 років тому. Проте очікувані ціни на зернові протягом найближчих кількох років не будуть сприяти сталому і значному розширенню площ посіву кукурудзи в країні», - підкреслив експерт.

Коментарі відвідувачів (0):