Темпи експорту зерна з України перевищили минулорічні

Темпи експорту зерна з України, які на початку сезону значно поступалися минулорічним, наприкінці серпня вдалося суттєво активізувати.
За даними Держспоживслужби, станом на 21 вересня Україна експортувала в поточному МР понад 8,8 млн т зерна, що на 2% перевищує показник відповідного періоду 2017 року – 8,62 млн т.
В порівнянні з попереднім сезоном експорт збільшився:
- кукурудзи – з 1,19 до 1,4 млн т,
- пшениці – з 4,86 до 5,2 млн т, з яких продовольчої – 3 млн т, фуражної – понад 2 млн т.
При цьому експорт ячменю скоротився з 2,55 до 2 млн т.
Одночасно на зовнішні ринки було поставлено понад 1,4 млн т олійних культур.
Зростання попиту на українську пшеницю на тлі скорочення експорту з Росії призвело до підвищення закупівельних цін, які суттєво знизилися за останній місяць.
За даними Россільгоспнагляду, станом на 18 вересня Росія експортувала 14,8 млн т зернових, що на 26% перевищує показник аналогічного періоду 2017/18 МР.
Станом на кінець серпня обсяг експорту зернових з Росії на 42% перевищував відповідний показник попереднього сезону, проте падіння експортних цін та скорочення запасів в центральному окрузі значно уповільнило темпи експорту.
Наразі експортовано 11,8 млн т пшениці із прогнозованих Мінсільгоспом 25 млн т, що на 41% перевищує показник минулого року. При цьому експорт ячменю скоротився на 10% до 1,5 млн т, а кукурудзи – на 22% до 420 тис т.
Зниження прогнозів виробництва ячменю та кукурудзи в Росії тисне на ринок та призводить до зменшення кількості експортних пропозицій.