Цьогорічний врожай сої у Південній Америці перевершує найкращі сподівання

2015-05-25 19:27:19
Цьогорічний врожай сої у Південній Америці перевершує найкращі сподівання

Чим скоріше доходить кінця компанія по збиранню олійних в Південній Америці, тим більш оптимістичними стають прогнози експертів зернового ринку. Так, ще на 800 тис. тон збільшило на фоні сприятливих погодних умов очікуваний загалом по країні врожай олійних бразильське агентство CONAB, і тепер він становить 95,08 млн. тон. Прогнозована врожайність підвищена до 30,1 ц/га, що на 10,4 % більше, ніж фактично було зібрано у минулому році.

В Аргентині зібрано сою на 80 % площ, хоча на минулому тижні було прибрано лише 68 %. Оцінки поточної врожайності набагато перевищують очікування – експерти буенос-айреської Зернової біржі  вважають, що цього річний врожай стане рекордним та досягне 60 млн тон.

Хід посівної кампанії під врожай наступного року також надихає аграріїв. Засіяно вже 72 % від запланованих під сою площ, що на 8 % перевищує минулорічні темпи, і є рекордом посівної за останні 20 років. Все більша кількість площ засівається не зерновими, а олійними культурами, що є більш вигідними для сільгоспвиробників Аргентини.

Експорт аргентинської сої дещо стримують заворушення, пов’язані з економічною кризою в країні. Нещодавно розпочали страйк працівники навантажувальних терміналів Розаріо, а наразі до них долучилися працівники підприємств по переробці соєвих бобів, що тимчасово зупинило її. 

Хоча такі періодичні страйки дещо шкодять репутації країни, як надійного постачальника олійних на світові ринки, проте найближчим часом Аргентина буде мати все більший і більший вплив на котирування цих культур.