Цьогорічний урожай європейської пшениці може перевищити прогнози

2016-03-29 11:46:40
Цьогорічний урожай європейської пшениці може перевищити прогнози

Вже третій сезон погода сприяє отриманню чудових урожаїв пшениці в країнах Європейського Союзу.

 

Імовірно, цьогорічний урожай у Європі допоможе покрити дефіцит пшениці навіть більше, ніж це прогнозували експерти.

 

Як відмічає моніторингова група MARS, яка випустила прогнози щодо прогнозів урожаю 2016 , спираючись на попередні урожаї зернових та олійних культур, урожай у цьому році буде добрим. Проте цьогорічний урожай буде дещо меншим, ніж минулорічний.

 

Вважалося, що рекорд 2014 року не буде побито, оскільки експерти сходилися в тому, що це аномалія, проте цей прогноз виявилося хибним. Минулого року європейські аграрії зібрали ще більше. Результат становив близько 160 млн. т пшениці.

 

Крім MARS свої прогнози щодо майбутнього урожаю зробили за останні кілька тижнів ще кілька аналітичних організацій, хто опублікував свої дані. Згідно оцінок Європейської комісії, цього року з полів зберуть близько 152 млн. т, прогноз європейської федерації сільського господарства Copa-Cogeca оптимістичніший і становить близько 156 млн. т.

 

Прогнози авторитетних організацій запевняють, що урожайність упаде проти минулорічних показників на 0,2 т з га. На перший погляд, це незначне зниження, проте враховуючи великі посівні площі, різниця складе близько 5 млн.

 

MARS стверджує, що прогнози базуються на історичних тенденціях або середніх значеннях. Про це вони написали у своєму звіті. Ми можемо допускати, що інші агентства свої прогнози будували приблизно таким же чином.

 

Однією із головних причин збільшення урожайності є збільшення кількості посівних площ. В цьому році посівні площі розширили ті країни, де спостерігається найбільша урожайність. Крім цього, озимі культури добре перезимували і залишилися практично неушкодженими.

 

За оцінками найбільшого виробника пшениці Європейського Союзу – Франції, станом минулого тижня, 92% м’якої пшениці знаходяться у доброму або відмінному стані. MARS зазначає, що рівень розвитку французької м’якої пшениці випереджає на два тижні рівень розвитку культури двох минулих років. А тверда пшениця взагалі розвивається раніше на місяць. Шанси, що в кінці весни посушлива погода зіпсує урожай, зменшуються.

 

Головними місяцями формування пшениці в країнах ЄС – травень та червень минулого року виявилися посушливими, проте урожай все рівно був рекордним.

 

Прогнози щодо результатів урожаю в країнах ЄС не будуть доступними до 10 травня. У минулому травні USDA скоротив свій прогноз більш ніж на 8 млн. т.

Коментарі відвідувачів (0):