Ціни на зернові та олійні культури завершують 2020 рік на найвищих за останнє десятиріччя рівнях

2020-12-31 12:01:40
Ціни на зернові та олійні культури завершують 2020 рік на найвищих за останнє десятиріччя рівнях

Погодьтесь, 2020 рік став дуже незвичним в усіх аспектах. На початку року пандемія короновірусу змінила світові уклади життя людей та ведення бізнесу, що вплинуло й на ціни на зерно, які рухалися протягом сезону під тиском невизначеності з майбутнім, а не залежно від світових балансів попиту та пропозиції.

 

На початку пандемії ціни на товари знизилися на тлі невизначеності з попитом, потім різко виросли завдяки спекулятивному попиту накопичення запасів, а наприкінці року їх підтримали виділені США та Європою на підтримку економік кошти, частина яких була інвестована в акції та ф’ючерси на зерно.

 

Попри рекордні рівні виробництва пшениці та кукурудзи, а також збільшення врожаю олійних у порівнянні з минулим роком, ціни завдяки активізації попиту все одно виросли на 30-50%.

 

Ринки підтримала посушлива погода в Україні, Європі, пізніше в Аргентині та Бразилії, а також різке збільшення попиту на зерно з боку Китаю, який переміг короновірус та став єдиною країною, чия економіка у 2020 зростала.

 

В грудні чинниками зростання цін стали наміри уряду Росії запровадити мита та квоти на експорт пшениці, сої, соняшника та соняшникової олії, а також  страйк робітників портових терміналів в Аргентині, внаслідок чого ціни на соєвий шрот і олію та кукурудзу з початку місяця виросли на 10%.

 

Вчора переробні компанії Аргентини уклали угоду з профспілками, що дозволить завершити страйк, який фактично паралізував експорт товарів з країни, проте ціни поки не відреагували на цю новину.

 

На біржі в Чикаго триває зростання цін і вчора ф’ючерси на пшеницю виросли на 3,6% до 234,6 $/т, на кукурудзу – на 3,17% до 189 $/т, на соєвий шрот – на 2,1% до 475,3 $/т, на соєву олію – на 1,2% до 925,7 $/т, на сою – на 1,5% до 482,8 $/т через невизначеність з врожаєм сої та кукурудзи в Аргентині та Бразилії, де наступного тижня збережеться суха погода.

 

На паризькій біржі Euronext пшеничні ф’ючерси виросли на 1 €/т до 213 €/т або 261,9 $/т, а січневі ф’ючерси на кукурудзу - одразу на 6,1% до 213 €/т або 261,9 $/т на тлі завершення дії контракту та відсутності пропозицій, тоді як березневі ф’ючерси на кукурудзу виросли лише на 1,25 €/т до 196,5 €/т або 241,6 $/т.

 

Бажаємо фермерам встигнути реалізувати зерно за максимально високими цінами, оскільки на тлі високої чутливості ринків несприятливі новини можуть різко обвалити котирування, особливо враховуючи факти мутації короновірусу та перші випадки інфікування людей, які отримали щеплення, що може зменшити оптимізм щодо швидкого подолання пандемії у 2021 році.

Коментарі відвідувачів (0):