Ціни на ячмінь нового врожаю перевищили ціни на пшеницю

2021-02-05 12:07:32
Ціни на ячмінь нового врожаю перевищили ціни на пшеницю

На світовому ринку ячменю триває зміна напрямків поставок, обумовлена політичними суперечками між Китаєм та Австралією. Це посилює попит з боку Китаю на ячмінь з України та ЄС, а також активізацію відвантажень ячменю з Австралії до Саудівської Аравії.

 

Зазвичай цінові тенденції на світовому ринку ячменю задає Саудівська Аравія, яка є його найбільшим покупцем. Проте в поточному сезоні драйвером цін на зернові та олійні культури став Китай, який різко збільшив обсяги імпорту, що призвело до зростання цін.

 

За підсумками останніх тендерів ціни на ячмінь з поставкою покупцям у березні-травні виросли до 277-286 $/т CFR.

 

По мірі відновлення поголів’я свиней Китай нарощує імпорт ячменю, і в поточному сезоні, за прогнозом експертів IGC, може збільшити його до 5,8 млн т, хоча USDA оцінює імпорт у 7 млн т, а агенція Strategie Grains – у рекордні 10 млн т, що перевищить прогнозовані USDA обсяги імпорту для Саудівської Аравії на рівні 7,6 млн т.

 

З початку сезону Китай імпортував 1,444 млн т французького ячменю та 1,5 млн т канадського.

 

Експерти зазначають, що китайські імпортери проводять масштабні форвардні закупівлі французького та канадського ячменю врожаю 2021 р., поки мито на імпорт ячменю з Австралії не скасоване. Наразі законтрактовано 1 млн т ячменю з Канади та 1 млн т з ЄС, а загалом імпорт французького ячменю у 2021/22 МР може сягнути 2 млн т.

 

Також Китай активно купує український ячмінь старого та нового врожаю. Внаслідок цього ціни на фуражний ячмінь в Україні виросли до 242-245 $/т або 8100-8250 грн/т для поставок в порт у лютому, що майже відповідає цінам на кукурудзу. Форвардні ціни на ячмінь нового врожаю з поставкою в липні сягнули 225-230 $/т, що перевищує форвардні ціни на пшеницю з поставкою в липні, які знаходяться на рівні 220-225 $/т, та на кукурудзу з поставкою у жовтні-грудні, за яку пропонують 205-210 $/т.

 

Австралія після зупинки експорту до Китаю збільшила поставки до країн Північної Африки та Близького Сходу, які традиційно купували чорноморський та європейський ячмінь.

 

Саудівська Аравія на останньому тендері придбала 660 тис т фуражного ячменю (з них 600 тис т австралійського) за ціною вищою, ніж раніше Австралія продавала ячмінь до свого основного ринку - Китаю.

 

Австралійська агенція ABARES у грудневому звіті збільшила прогноз експорту ячменю з країни у 2020/21 МР до 4-річного максимуму - 7 млн т, що на 13,8% перевищує прогноз вересня та на 63,6% - показник 2019/20 МР.

Коментарі відвідувачів (0):