Ціни на сою зростають попри відсутність торговельної угоди

2019-05-28 12:39:34
Ціни на сою зростають попри відсутність торговельної угоди

Під час візиту до Японії президент Трамп розповів, що попри бажання Китаю укласти з його країною торговельну угоду, США наразі не готові до такого кроку. На його думку, бізнес з Китаю переміщується до інших країн, зокрема США та Японії. При цьому Трамп зазначив, що американські тарифи на китайські товари можуть значно збільшитись. Проте, президент висловив сподівання, що колись США та Китай все ж таки підпишуть «відмінну торговельну угоду».

 

Відсутність прогресу в торговельних переговорах між країнами стримує експорт американської сої до Китаю, через що ціни на неї значно впали й в травні опустилися нижче 300 $/т, проте на тлі затримки сівби в США та намірів уряду виділити 16 млрд доларів на компенсації фермерам відновилися до 310,6 $/т.

 

Китай у квітні збільшив імпорт сої в порівнянні з березнем на 11% до 7,64 млн т, насамперед, завдяки зниженню ПДВ на сільгосппродукцію, яке набуло чинності з 1 квітня. Головним постачальником сої залишається Бразилія, яка збільшила експорт сої до Китаю з 2,79 млн т в березні до 5,79 млн т у квітні.

 

Проте споживання сої Китаєм продовжує зменшуватись внаслідок значних втрат поголів’я свиней, викликаних АЧС.

 

Наразі АЧС розповсюджується по сусідній країні – В’єтнаму. За даними МСГ, з початку епідемії в країні знищено 5% поголів’я або 1,7 млн свиней. За останній тиждень втрати склали 200 тис голів, за два тижні – майже 500 тис голів. Нагадаємо, що В’єтнам займає сьому позицію у світі за кількістю поголів’я свиней та шосту сходинку за обсягами виробництва свинини.

 

Низький світовий попит на сою буде тиснути на ціни на олійну в поточному сезоні.

Коментарі відвідувачів (0):