Ціни на сою залишаються під тиском скорочення попиту з боку Китаю

2021-09-08 12:11:47
Ціни на сою залишаються під тиском скорочення попиту з боку Китаю

Ціни на сою в США продовжують опускатися по мірі наближення збирання нового врожаю та на тлі невизначеності з попитом з боку Китаю, оскільки чутки про його наміри купувати сою є, а реальних значних закупівель сої ні старого, ні нового врожаю немає досить давно.

 

Листопадові ф’ючерси на сою вчора знизилися на 1,1% до 469,1 $/т, втративши за місяць 4%.

 

Тиск на котирування посилює покращення стану посівів та перспектив врожаю сої у США та інформація про зниження імпорту до Китаю на тлі підвищення прогнозів виробництва сої у Південній Америці в новому сезоні.

 

За даними щотижневого звіту NASS USDA, кількість посівів, що знаходяться у доброму або відмінному стані за тиждень виросла на 1% до 57% (65% рік тому), а темпи дозрівання відповідають середньому 5-річному показнику.

 

Внаслідок впливу урагану Іда на роботу портових терміналів у Мексиканській протоці експорт сої за тиждень склав лише 68 тис т, що розчарувало трейдерів.

 

За усередненою оцінкою аналітиків, оприлюдненої напередодні виходу звіту USDA, врожайність сої у США складе 51,32 бушеля/акр, а виробництво – 121,1 млн т, тоді як USDA у серпні оцінив їх у 50 бушеля/акр та 118 млн т відповідно.

 

За даними Головного митного управління КНР, у серпні Китай імпортував 9,49 млн т сої, що на 9,5% перевищує показник липня, проте поступається 9,6 млн т, імпортованих у серпні 2020 р. Трейдерів непокоїть, що падіння цін на свинину та високі світові ціни на сою призведуть до зниження попиту на сою у порівнянні з минулим роком, особливо з огляду на значні запаси.

 

Прогнози збільшення площ сівби сої в Бразилії та рекордного врожаю на рівні 140-141 млн т дозволяють сподіватися на подальше зниження світових цін, що утримує Китай від активної закупівлі американської сої.

Коментарі відвідувачів (0):